Postet nga: ambasadori amerikan

Pas zgjedhjeve, ambasadori amerikan kërkon të luftohet korrupsioni

Ambasadori amerikan në Kosovës, Philip S. Kosnett pas rezultateve preliminare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme ka thënë se këto rezultate kanë treguar se qytetarët e vendit ...

Haradinaj takoi ambasadorin amerikan

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim me ambasadorin amerikan në Kosovë, Philip Kosnett.

Kosnett përgëzon Gjykatën e Prizrenit për vendimin për kompensim të familjes së Diana Kastratit

Ambasadori amerikan në Kosovës, Philip Kosnett, e ka përgëzuar Gjykatën e Prizrenit për vendimin që shteti të kompensojë me 95 mijë euro familjen e të ndjerë...

Kosnett - partive: Si mund t'ju besojnë qytetarët kur në lista keni kandidatë me aktakuza?

Ambasadori amerikan në Kosovës, Philip Kosnett ka shtruar pyetjen se si qytetarët mund të marrin seriozisht zotimin e partive për sundim të ligjit në Kosovë kur ata ...

Ambasadori Amerikan kundër Ramush Haradinajt dhe Enver Hoxhajt, përkrah KShC-në

Ambasadori i ShBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett, ka reaguar lidhur me vendimin e Këshillit Shtetëror të Cilësisë për të mos i akredituar tre universitete publike në ...

Kosnett: Për një vit, gjykatësit e Supremes u paguan pa marrë asnjë vendim

Në vazhdën e publikimeve të përjavshme të komenteve lidhur me sundimin e ligjit në Kosovë, ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Philipp Kosnett, i ...

Kosnett përgëzon shoqërinë civile për nismën kundër projektligjit për financimin e partive

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, e ka përgëzuar shoqërinë civile dhe nismën e tyre për të kundërshtuar amandamentet problematike në projekt-ligjin për ...

Haradinaj pas takimit me Kossnet: Marrëdhënia me SHBA-të është e pacenueshme

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim me ambasadorin e SHBA-së në Prishtinë, Philip Kosnett me të cilin janë dakorduar se marrëdhënia e ngushtë mes ...