Postet nga: Matthew Palmer

Palmer: ShBA-ja është e kënaqur me dialogun Kosovë-Serbi

Uashingtoni është shumë i kënaqur me atë që po ndodh në negociatat midis Prishtinës dhe Beogradit, ka thënë zëvendës-ndihmës sekretari amerikan i Shtetit, një...

Hoti "i kënaqur" me koordinimin BE - ShBA-ve për marrëveshjen finale me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka bërë të ditur se janë takuar në Bruksel me emisarin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak dhe ...

Haradinaj- Stublla bisedë telefonike me Matthew Palmer

 

Palmer: Kosovës i duhet një qeveri, SHBA nuk mbajnë anë

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Matthew Palmer, njëherësh i dërguar i posaçëm amerikan për Ballkanin Perë...

ShBA: Nuk ka asnjë plan të fshehtë për shkëmbime territoresh ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

Në një deklaratë të përbashkët të të dërguarit special të presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett dhe pë...

Palmer: Rusia e do Ballkanin me një element kaosi në të

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha se Rusia dëshiron që ky rajon të jetë “i përç...

Palmer rreth përfshirjes së Listës Serbe në qeveri: E rëndësishme të respektohen rezultatet e zgjedhjeve

I dërguari i posaçëm i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer, takoi të hënën në Beograd presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuç...

Palmer: Shtetësia e Kosovës është e pakthyeshme, duhet ta çlironi potencialin e këtij vendi

Përfaqësuesi Special i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perendimor, Matthew Palmer është duke qëndruar në Kosovë.