Postet nga: Matthew Palmer

Palmer kërkon që Bosnja të shtyjë përpara reformën zgjedhore

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për reformën zgjedhore në Bosnje dhe Hercegovinë, i tha Radios Evropa e Lirë se Uashingtoni e sheh “ndryshimin ...

Politikania boshnjake: Kosova dhe Serbia kanë pasur përkrahjen e ShBA-së për një marrëveshje për shkëmbim territoresh

Politikania opozitare boshnjake, Sabina Çudiç, në një shkrim në Twitter ka shkruar se Kosova dhe Serbia kanë pasur pajtim e madje edhe përkrahjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikë...

SHBA-ja emëron Palmerin mbikëqyrës të reformës zgjedhore në Bosnje

Shtetet e Bashkuara e kanë emëruar ish të dërguarin për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer, si person përgjegjës për të mbikëqyrur programin e ...

Palmer: Qëllimi i SHBA-së është një Mal i Zi pa ndikime të huaja

Shtetet e Bashkuara dëshirojnë të shohin Malin e Zi si një vend stabil, në rrugën e integrimit evropian dhe të mbrojtur nga ndërhyrjet e huaja, ka thë...

Palmer: Marrëveshja për Asociacionin duhet të zbatohet

Zëvendësndihmës sekretari Amerikan i Shtetit, Mathew Palmer në një intervistë ekskluzive për RTV21 tha se marrëveshja për Asociacionin e komunave me shumice serbe është ...

Kurti takon përfaqësuesit e lartë të SHBA-ve, Reeker dhe Palmer

Në margjina të konferencës dy ditore ndërkombëtare “Forumi i Prespës për Dialog”, në Ohër të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Kryeministri i Republikë...

Palmer: Ndryshimi i kufijve nuk është në agjendë

Zëvendës Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Matthew Palmer, në një intervistë për RTK-në ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara dëshirojnë një marrëveshje që pë...

Palmer: ShBA-të janë hisedarë në procesin e dialogut, jo palë

Zëvendës Ndihmësi Sekretari amerikan i Shtetit, Matthew Palmer, në një intervistë ekskluzive për RTK-në ka folur për vizitën treditore në Kosovë.