Postet nga: përkujtim

Kurti përkujton Nënën Pashke që dogji veten pasi i varrosi djemtë që iu vranë në Mejë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nderoi kujtimin e Nënës Pashke Krasniqi Markaj.

Kryeministri Kurti në Çikatovë: Është koha e fundit të sjellim drejtësi për viktimat e dënim për kriminelët

Në 24- vjetorin e masakrës në fshatin Çikatovë e Vjetër të Drenasit, kryeministri Albin Kurti, bashkë me presidenten, Vjosa Osmani Sadriu, dhe kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca, bë...

Vjosa Osmani për ish-presidentin Rugova: Udhëheqja e tij është shembull e model të cilin duhet ta kujtojmë çdo ditë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka përkujtuar ish-presidentin Ibrahim Rugova, në përvjetorin e 78-të të lindjes.

EULEX përkujton 24 viktimat e aeroplanit që u rrëzua në verilindje të Mitrovicës në vitin 1999

Me një ceremoni të vendosjes së kurorave me lule, kontigjenti italian i EULEX-it i përkujtoi 24 viktimat e rrëzimit të fluturimit 3275 në verilindje të Mitrovicës më 12 nëntor 1999.

Presidentja Osmani: Ekrem Rexha, bëri në luftë aq sa bëri në paqe  

Në 21 vjetorin e vrasjes së Ekrem Rexhës, ish komandant “Drini”, presidentja e vendit e ka kujtuar duke bërë publik një status në llogarinë e saj në rrjetin social ...

Osmani dhe Konjufca në Poklek: Pa drejtësi nuk do të ketë liri të plotë

Në 22 vjetorin e masakrës në Poklek të Drenasit, ku u vranë, e u djegën mbi 50 persona, po kërkohet drejtësi në mënyrë që Kosova të ketë ...

Presidentja Osmani përkujton masakrën e Rezallës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani - Sadriu, ka kërkuar drejtësi për Rezallën. Osmani përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook ka përkujtuar kë...

Në Mitrovicë, përkujtohet masakra në treg e vitit 1999

Familjarë të viktimave e martirëve dhe përfaqësues të autoriteteve lokale në Mitrovicë kanë përkujtuar viktimat e masakrës që kishte ndodhur 21 vjet më parë.