Postet nga: Pep Guardiola

Nëna e Pep Guardiolës vdes nga COVID-19

Nëna e trajnerit spanjoll të futbollit, Pep Guardiola, ka vdekur sot, si pasojë e sëmundjes me COVID-19, raportojnë mediat angelze.

Guardiola: Do të kthehemi më të fortë dhe pak më të shëndoshë

Europa është pezulluar për shkak të përhapjes së madhe të pandemisë së COVID-19.

Pep Guardiola tregon se a është trajneri më i mirë në botë

Trajneri spanjoll i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka folur për cilësitë e tij në një intervistë për mediat angleze, të cilën e ka publikuar “Fotball Daily.

Sam Allardyce: Nëse Guardiola shkon në Itali do ta ndryshoj komplet stilin e lojës atje

Në orët e fundit në mediat italiane dhe angleze po flitet shumë për një kalim të Pep Guardiolës te Juventusi.

Guardiola hyn në histori të Premierligës

Pep Guardiola bëhet trajneri më i shpejtë që i fiton 100 ndeshje në Premierligë

Guardiola ankohet se nuk i shijoi arritjet te Barcelona

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka pranuar se nuk ka arritur t’i festojë fitimin e trofeve në Barcelonë.

Guardiola: Lojtarët e mi duhet të futen në frigorifer për 48 orë

Premierliga është i vetmi kampionat ku nuk ka pushim në ditët e festave të fundvitit.

Guardiola: Foden nuk shitet as për 500 milionë euro

Pep Guardiola është i vendosur që mos ta shes mesfushorin anglez Phil Foden.