Postet nga: Jurgen Klopp

Klopp e pranon se Liverpooli do ta ketë të vështirë ta mbroj titullin

Liverpooli aktualisht pozicionohet në vendin e katërt me 34 pikë, duke hasur në vështirë që ta mbaj vendin e parë në Premierligë.

Klopp konfirmon se Shaqiri do të jetë i gatshëm për ndeshjen ndaj West Bromit

Xherdan Shaqiri do të jetë i gatshëm për ndeshjen ndaj West Bromich Albionit, ndeshje e cila luhet të dielën nga ora 17:00, në kuadër të xhiros së 15...

Klopp thotë se Salah nuk është duke e menduar largimin nga Liverpooli

Mediat angleze kanë raportuar gjatë kësaj jave se sulmuesi egjiptian Mohamed Salah, pritet të largohet nga Liverpooli në afatin kalimtar të verës, pasi nuk është i kënaqur ...

Klopp i kënaqur me fitoren spektakolare të Liverpoolit ndaj Crystal Palaces

Liverpooli shënoi fitore spektakolare me rezultat të thellë 0-7, ndaj Crystal Palaces në kuadër të xhiros së 15-të në Premierligë.

Jurgen Klopp trajneri i vitit nga FIFA për vitin 2020

Jurgen Klopp ësht shpallur trajneri i vitit nga FIFA

Van Dijk e refuzoi Chelsean dhe Mancheser Cityn për Liverpoolin shkaku i Kloppit

Virgil Van Dijk iu bashkua Liverpoolit në janarin e vitit 2018-të nga Southamptoni për 85 milionë euro, shifër rekorde për një qendërmbrojtës.

Klopp paralajmëron largimin nga Liverpooli

Trajneri gjerman, Jurgen Klopp ka hyrë në histori të Liverpoolit, pasi arriti me skuadrën angleze që ta fitoj Premierligën pas 30 viteve.

Klopp thotë se nuk do të bëj transferime këtë vit te Liverpooli

Liverpooli është shpallur kampion në Premierligë pas 30 viteve, shtatë xhiro para përfundimit.