Postet nga: pengim i personave zyrtarë

Haxhi Shala deklarohet i pafajshëm për akuzat e Gjykatës Speciale

Haxhi Shala, ish-deputet dhe ish-epror i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), është deklaruar i pafajshëm për tre pikat e akuzës që i janë ngarkuar nga ...

Konferenca e parë mbi ecurinë në rastin e Haxhi Shalës do të mbahet nesër

Dhomat e Specializuara kanë caktuar për nesër konferencën mbi ecurinë në çështjen gjyqësore kundër Haxhi Shalës, ish-deputet dhe ish-epror i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovë...

Ish-deputeti Haxhi Shala sot del para gjyqit në Hagë, akuzat me të cilat ngarkohet ai

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe ish-eprori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Haxhi Shala, pritet të paraqitet në Gjykatën Speciale në Hagë.

Më 14 dhjetor mbahet konferenca e tretë e Gjykatës Speciale për çështjen kundër Sabit Januzit dhe Ismet Bahtijarit

Gjykata Speciale në Hagë ka caktuar konferencën e tretë për të shqyrtuar ecurinë e çështjes në lidhje me akuzat kundër Sabit Januzit dhe Ismet Bahtjarit.

Sulmon zyrtarët policor pas shqiptimit të gjobës

Policia e Kosovës njofton se është arrestuar një burrë i dyshuar të cilit për shkak të tejkalimit të shpejtësisë njësiti policor i kishte shqiptuar gjobë pë...

Prishtinë, Policia pretendon se zyrtarët policorë u kërcënuan nga përgjegjësit e një lokali

Një incident ka ndodhur të premten rreth orës 19:30 në Rrugën B në kryeqytet.

Tenton t'i ikë Policisë me veturë, pasi ndalet rezulton i dehur

Një person është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje për pengim të policëve në kryerje të detyrës.

Lipjan, pronarja e lokalit pengon zyrtarët policor

Një pronare e një lokali në sheshin ‘Adem Jashari’ në Lipjan është shoqëruar në polici pasi ka penguar zyrtarët policor në shqiptimin e gjobës.