Postet nga: Pejë

Ministrja Nagavci: Do ndajmë bursa për studentët e komuniteteve rom, ashkali dhe egjiptas

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, gjatë vizitës në shkollën “Xhemajl Kada” në Pejë, ka thënë se diskriminimi nuk ka vend në shkollat e Kosovës.

Institucionet arsimore në Pejë mohojnë se pati diskriminim të nxënësve joshumicë për Festën e Abetares

Drejtori i shkollës fillore “Xhemajl Kada” dhe drejtori i Arsimit në komunën e Pejës, e kanë quajtur shtrembërim të realitetit dhe keqinteprestim raportimin që disa nxë...

Ministrja Nagavci reagon ndaj raportimit për lënien anash të fëmijëve të komuniteteve në Pejë

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka reaguar ndaj raportimeve për lënien anash të fëmijëve të komuniteteve në Festën e Abetares në Pejë.

Ministri Krasniqi reagon pas raportimeve që nxënësit e komuniteteve janë lënë anash në festën e Abetares në Pejë

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal (MAPL), Elbert Krasniqi, ka reaguar pas raportimeve për një rast ku disa nxënës të komuniteteve pretendohet se janë lënë anash ...

Vjedhje në një tyrbe në Pejë, këshilltari i BI thotë se është rasti i pestë brenda një viti

Dy persona të panjohur dyshohet të kenë vjedhur një shumë të parave në një tyrbe në Pejë.

Përleshje mes disa personave në Pejë, arrestohen 3 të dyshuar

Policia e Kosovës njofton se në Pejë janë arrestuar 3 persona pas një përleshjeje që kishte ndodhur sot.

IPK: Rreshteri nga Peja sulmoi dhe kanosi policen

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) ka njoftuar se kanë suspenduar një zyrtar policor në Pejë nën dyshimin se ai, jashtë detyrës zyrtare, ka sulmuar fizikisht dhe kanosur ...

Pejë, aktakuzë për fajde ndaj 3 personave, këto janë shumat e parave që iu kërkuan të dëmtuarve

Prokuroria e Pejës ka ngritur aktakuzë ndaj Hazir Tahirsylajt, Artim Çekajt dhe Azem Veselit, të dyshuar për fajde.