Postet nga: pdk

Pozitë e opozitë në Komisionin hetimor për energji nuk arrijnë të votojnë listën e dëshimtarëve

Deputetët e pozitës dhe opozitës, anëtarë të Komisionit Hetimor Parlamentar në sektorin e energjisë për periudhën 2006-2022, kanë dështuar të miratojnë listën ...

Ekonomisti Arben Mustafa i bashkohet PDK-së, emërohet Koordinator i Departamentit për Financa në KQM

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka prezantuar aderimin e ekonomistit Arben Mustafa në këtë parti.

Memli Krasniqi e quan Albin Kurtin veteran të rrejshëm

Kryetari i partisë opozitare Partia Demokratike e Kosovës, Memli Krasniqi e ka quajtur kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti “veteran i rrejshëm”.

Nuk kalon mocioni i PDK-së për shtyrjen e votimit të pagës minimale

Partia Demokratike e Kosovës ka propozuar një mocion procedural për të shtyrë votimin e në parim i projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që pë...

Lushtaku para veteranëve: Si opozitë e kemi kundërshtuar Projektligjin për pagën minimale

Deputeti opozitar nga Partia Demokratike e Kosovës, Mërgim Lushtaku u ka dal në përkrahje protestuesve veteranë të cilët kanë dalur para ndërtesës së Kuvendit ...

PDK nuk do të votojë projektligjin për pagën minimale

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Rashit Qalaj ka deklaruar se PDK nuk do të votojë projektligjin për pagën minimale.

PDK: Qeverisja e keqe po i varfëron qytetarët

Partisë Demokratike e Kosovës ka denoncuar qeverisjen Kurti, për shënimin e deficiti më të lartë tregtar, rreth 4.6 miliardë euro.

'Qeveria në hije' e PDK-së, Naim Ismajli emërohet koordinator për bujqësi

Naim Ismajli është emëruar koordinator i Departamentit për bujqësi dhe zhvillim rural në "Qeverinë në hije" të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK).