Postet nga: Arben Mustafa

PDK inicion në Kuvend ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Tatimin në Pronë

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike të Kosovës ka iniciuar në Kuvendin e Kosovës ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Tatimin në Pronën e Paluajtshme.

Mungesa e Bordit të Trustit

Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës ka mbetur pa Bord që nga 1 marsi.

Mustafa akuzon Mujën se po i ikë përgjegjësisë së tij si deputet

Arben Mustafa, ekonomist nga PDK-ja, në emisionin ‘Kallxo Përnime’ ka akuzuar Armend Mujën e Vetëvendosjes se po i ikë përgjegjësisë së tij si deputet dhe ...

Mustafa: Ministri Murati i shqetësuar që nuk i ka emrat e kandidatëve që i pëlqejnë për bord të Trustit

Që nga 1 marsi i këtij viti Fondi i Kursimeve Pensionale i Kosovës (Trusti Pensional) ka mbetur pa bord.

4 vjet në kërkim të drejtësisë, lënda shkon drejt parashkrimit

Një rast penal i kanosjes që dyshohet se ka ndodhur në gusht të vitit 2017 në Bjeshkët e Istogut, arrin parashkrimin absolut këtë muaj.

Zbuloi sekretin tregtar të djemve të Isa Mustafës, Gjykata merr vendim për shpedituesin

Isa Shiti është dënuar me një vit burgim me kusht, pasi gjykata e gjeti fajtor për zbulimin e sekretit tregtar të kompanisë së djemve të ish-kryeministrit Isa Mustafa.

Akuzohen për 'spiunazh' në biznesin e djemve të Isa Mustafës

Në Gjykatën e Ferizajt ka vazhduar seanca gjyqësore ndaj Enliat Shalës, Ramadan Latifajt dhe Isa Shitit, të cilët nga Prokuroria akuzohen për keqpërdorim të ...

Rrëfimi i dëshmitarit për vrasjen e dy vëllezërve Ramaj në Deçan