Postet nga: Pasaporta

Pse Amerika është kundër “pasaportës së vaksinimit”?

Administrata e Presidentit Joe Biden ka thënë se nuk do të përfshihet në sistemin kombëtar për “pasaportën e vaksinimit”, duke ia kaluar barrën kompanive ...

Podujevë, vidhen stoli ari dhe katër pasaporta

Persona të panjohur kanë vjedhur stoli ari dhe katër pasaporta në shtëpinë e një gruaje në Podujevë.

Shteti furnizohet me material për letërnjoftime e pasaporta

Që nga muaji gusht, qytetarët e Kosovës nuk kanë mundur të pajisen me letërnjoftime dhe pasaporta, pasi Ministria e Punëve të Brendshme nuk ka siguruar materialet ...

Ranglista e pasaportave më të fuqishme në botë, Kosova kah fundi

Kosova është në vendin e 99-të në botë, për nga fuqia e pasaportës, pasi qytetarët e saj mund të udhëtojnë pa viza në vetëm 40 vende.

Labinot Tahiri heq dorë nga pasaporta me dy viza

Deputeti i AKR-së, Labinot Tahiri ka dorëzuar pasaportën e tij në Agjencinë për Regjistrim Civil, pasi nuk është bërë liberalizimi i vizave gjatë vitit 2018.

Kosova në vendin e 82-ta për nga fuqia e pasaportës

Emiratet e Bashkuara Arabe janë vendi me pasaportën më të fuqishme në botë.

Ministria e Brendshme shkel ligjin duke “ngrirë” dhënien e shtetësisë shqiptare

Prej një viti Ministria e Brendshme e Shqipërisë ka ndaluar dhënien e shtetësisë shqiptare në pritje të miratimit të një projektligji të ri, duke lënë pezull ...

Japonia me pasaportën më të fuqishme në botë, ja ku renditet Kosova

Pasaporta e Republikës së Kosovës renditet e 97-ta sipas raportit të publikuar më 9 tetor 2018, i cili tregon se sa kufij mund të kalohen me këtë dokument udhë...