Postet nga: kumanovë

Rrahje brutale ndërmjet tre mërgimtarëve në Kumanovë, gjithçka filloi pasi u prish rendi i pritjes për pasaportë (VIDEO)

Një rrahje brutale mes tre personave ka ndodhur sot në zyrat e Ministrisë së Punëve të Brendshme në Kumanovë. Tre mërgimtarë nga fshati Nakushtak i Kumanovës janë ...

Planet e kandidatit të vetëm shqiptar për kryetar të Kumanovës

Kandidati i vetëm shqiptar në Kumanovë për zgjedhjet lokale të Maqedonisë së Veriut, Bekim Saliu nga Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa përmes një interviste ...

Shpërthen bombola e gazit në Kumanovë, 3 të vdekur e 6 të plagosur

Një bombol gazi ka shpërthyer këtë mëngjes në një shtëpi në fshatin Rramanli të Kumanovës  duke shkaktuar më pas një zjarr të madh dhe si ...

'Kasapi' nga Kumanova shfaqet sot në Teatrin e Gjilanit

Teatri i Qytetit të Gjilanit do të shfaq sot, 12 tetor 2018, në ora 20:00 shfaqjen  "Kasapi" me tekst të Nicolas Billon dhe të  Qazmedin Nuredinit.

Biznesmenit Feriz Dervishi i hidhet vetura në erë

Ky harabel i vogël nuk i mbijetoi sulmit me bombë, por fatmirësisht viktima në njerëz nuk pati.

Për parkim të gabuar gjobitet gruaja e kryetarit të Komunës së Kumanovës

Autoritetet komunale të Kumanovës në bashkëpunim me Policinë kanë ndërmarrë një aksion për zero tolerancë ndaj parkimeve joadekuate.

Breshër i Madh në Kumanovë

Video të cilat i kanë arritur në redaksinë të TV21 tregojnë breshrin që kishte rënë në lagjet e qytetit të Kumanovës në Maqedoni të hënën rreth ...

Gjykimi për Shkeljen e 4 Vjeçit- Kërkohet Nisja nga Fillimi

Nisja nga fillimi e këtij gjykimi u kërkua për shkak se kanë kaluar 90 ditë nga seanca e fundit, e cila u mbajt 1 nëntor të vitit të ...