Postet nga: Pasaporta

Ministria e Brendshme ka shpallur tender 12.3 milionë euro për letërnjoftime e pasaporta

Dikasteri qeveritar për punë të brendshme në Kosovës, ka iniciuar procedurë tenderuese me qëllim të furnizimit me dokumente personale identifikimi dhe mirëmbajtje të sistemeve elektronike.

Vidhen dy pasaporta të Kosovës në një shtëpi në Pejë

Persona të panjohur dyshohet se kanë hyrë me forcë në një shtëpi dhe kanë vjedhur dy pasaporta të Republikës së Kosovës.

Rrahje brutale ndërmjet tre mërgimtarëve në Kumanovë, gjithçka filloi pasi u prish rendi i pritjes për pasaportë (VIDEO)

Një rrahje brutale mes tre personave ka ndodhur sot në zyrat e Ministrisë së Punëve të Brendshme në Kumanovë. Tre mërgimtarë nga fshati Nakushtak i Kumanovës janë ...

Certifikatat e vaksinimit mund të thellojnë izolimin e kosovarëve

Qytetarët e Kosovës, nga janari i vitit të ardhshëm, mund të mos lejohen të udhëtojnë në vendet e Bashkimit Evropian, pasi blloku nuk i njeh ende ...

Serbia 'njeh' pasaportën e Kosovës në aeroporte

Pasaporta e Serbisë në territorin e Kosovës dhe anasjelltas, përveçse në aeroporte, nuk është e vlefshme si dokument udhëtimi, sepse këto dy vende nuk e ...

Pasaportat më të fuqishme në botë për vitin 2021

Nëse do të kishte një Olimpiadë të pasaportave, Japonia nuk do të ishte thjesht nikoqire e saj - ajo do ta fitonte të gjithë garën.

PE miraton vendimin për certifikatat COVID-19

Parlamenti Evropian (PE) miratoi të mërkurën (9 qershor) vendimin për lëshimin e certifikatave digjitale të COVID-19 përmes së cilave blloku evropian synon që të lehtësojë ...

Rusia “lëshoi gjysmë milioni pasaporta në lindje të Ukrainës” për dy ditë

Ministria e Jashtme e Rusisë ka thënë se ka lëshuar 527,000 pasaporta ruse për banorët në lindje të Ukrainës, ku separatistët e mbështetur nga ...