Postet nga: Pagat

KQZ i pagoi anëtarët pa mandat, shpenzoi mbi 110 mijë euro

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpenzuar 113 mijë euro nga buxheti i saj për të të kryer pagesa të parregullta për pagat e anëtarëve të KQZ-së.

DOKUMENT: Përfitimet e menaxhmetit të Universitetit të Pejës në paga e shtesa

355 mijë e 275 euro e 56 cent, i kanë kushtuar buxhetit të Kosovës në tre vjetët e fundit pagat e rektorit, tre prorektorëve dhe sekretarit të Universitetit të Pejë...

Komuna e Prizrenin ndan 100 mijë euro për Teatrin ‘Bekim Fehmiu’

Komuna e Prizrenit ka ndarë 100 mijë euro për Teatrin e Qytetit ‘Bekim Fehmiu’, për pagat e aktorëve të këtij e teatri dhe repertorin për 2019.

Minatorët e 'Trepçës' bojkotojnë punën pas vonesës së pagave

Punëtorët e Ndërmarrjes “Trepça”, e cila para një jave është regjistruar si Shoqëri Aksionare, nuk kanë marrë ende pagat e tyre për muajin shkurt.

Nuk morën pagë qe tre muaj, punëtorët e "InfraKos"-it në grevë

Punëtorët e ndërmarrjes publike “Infrakos” që tre muaj nuk i kanë marrë pagat, e për këtë punëtorët sot kanë mbajtur një grevë një ...

Këto janë pagat në sektorin e shëndetësisë

Ligji i ri për pagat i cili u votua në Kuvendin e Kosovës ditën e shtunë, ka siguruar rritjen e pagave për  gjithë profesionistët shë...

DOKUMENT: Pagat e reja të mësuesve

Sindikata e Arsimit ka arritur marrëveshje me koalicionin qeveritar për ndërprerjen e grevës që vazhdonte tash e tre javë.

Haradinaj: Mësimi fillon të hënën

Kryeministri Ramush Haradinaj përmes një statusi në Facebook ka bërë të ditur se është arritur marrëveshje me përfaqësuesit e SBASHK-ut dhe mësimi do të ...