Postet nga: OVL UÇK

Djali i Hysni Gucatit: S’po na lejojnë ta shohim babanë se gjoja nuk kemi mjete financiare

Tash 11 muaj familjarët e Hysni Gucatit dhe të tjerëve të cilët po mbahen në paraburgim në Hagë, nuk kanë pasur mundësi të vizitojnë ata. Organizata e ...

Flamuri i Serbisë në Koshare, reagon OVL e UÇK-së në Pejë

Organizata e Veteranëve të Luftës e UÇK-së në Pejë ka reaguar pas qarkullimit në media të një fotoje ku shihet flamuri serb në mesin e shumë flamujve ...

OVL e UÇK-së me protestë përmes artit, në mbrojtje të çlirimtarëve

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, do të organizojë nesër nga ora 11:00 në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, aktivitet protestues përmes artit, për ...

OVL-UÇK proteston me 12 qershor, në Ditën e Çlirimit

Me mbishkrimin “Me ju çlirimtarë”, Ushtruesi i Detyrës së kryetarit të OVL – UÇK, Faton Klinaku, ka njoftuar se të shtunën e kësaj jave nga ora 11:00 do ...

Klinaku i OVL-UÇK-së paralajmëron protestë

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL - UÇK, Faton Klinaku, ka deklaruar se kanë thirrur mbledhjen e Kryesisë për të vendosur pas zhvillimeve të fundit duke ...

Pamje nga incidenti në Prizren pas të cilit u arrestua ish-kryetari i OVL të UÇK-së

Faton Klinaku, ushtrues i detyrës së kryetarit të OVL- UÇK, ka reaguar përmes një statusi në Facebook në lidhje me arrestimin e ish- kryetarit të Organizatës ...

Arrestohet anëtari i Kryesisë së OVL të UÇK-së, dyshohet se kanosi zyrtarin policor në një kafene

Anëtari i Kryesisë së OVL- UÇK-së, Faik Fazliu, është arrestuar gjatë natës nga Policia për kanosje ndaj zyrtarëve policorë.

OVL e UÇK-së i kërkon Kurtit rritjen e pensionit të veteranëve

Pas premtimit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, që paga minimale do të jetë 250 euro, OVL e UÇK-së ka kërkuar që të rriten edhe pensionet e veteranë...