Postet nga: OVL UÇK

Kurti: Veteranët e vërtetë duhet të kenë kompensim më të lartë se paga minimale

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë se është pro që veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës të kenë kompensim më të lartë se paga minimale, ...

Veteranët thyejnë kordonin e Policisë, hyjnë në oborrin e Kuvendit - LIVE

Protestuesit e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës e kanë thyer kordonin e Policisë së Kosovës dhe kanë depërtuar brenda ...

Klinaku: Pushteti po tenton të na provokojë nga dritaret e Kuvendit

Faton Klinaku, ushtrues i detyrës së kryetarit të OVL-së së UÇK-së, ka thënë se janë duke marrë provokime nga dritaret e Kuvendit, në protestën që është ...

Policia e Kosovës në gatishmëri për protestën e veteranëve të UÇK-së (FOTO)

Njësitë e Policisë së Kosovës janë duke qëndruar në oborrin e Kuvendit para fillimit të protestës së Organizatës së Veteranëve të Luftës së ...

Policia merr masa për protestën e nesërme të veteranëve të UÇK-së

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka marrë masat dhe është përgatitur për protestën e paralajmëruar për ditën e nesë...

OVL UÇK në takim me policinë para protestës së paralajmëruar për nesër

Drejtuesit e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së sot janë takuar me Policinë e Kosovës, në lidhje me protestën e paralajmëruar pë...

Policia qëndron në oborr të Kuvendit, OVL-UÇK mbajnë takim pas miratimit të projektligjit për pagën minimale

Policia e Kosovës janë duke qëndruar në hapësirat e Kuvendit të Kosovës teksa Organizata e Veteranëve të UÇK-së kanë filluar një takim pas miratimit ...

Miratohet në parim projektligji që i lë veteranët jashtë pagës minimale

Me 68 vota pro, asnjë kundër dhe gjashtë abstenime, Kuvendi i Kosovës e ka miratuar në parim Projektligjin që i hap rrugë rritjes së pagës minimale në Kosovë.