Postet nga: ora policore

Maqedoni, prej nesër ora policore fillon në ora 23:00

TV21 ka mësuar, se ka filluar seanca e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut dhe ndër pikat e para që janë miratuar, është edhe lehtësimi i masave anti-Covid.

Haradinaj: Hapni sallat, nuk janë më të mëdha se salla e Kuvendit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës  Ramush Haradinaj kërkoi nga Qeveria që të fokusohet në sigurimin e vaksinave kundër coronavirusit.

Franca "ka lënë mbrapa" valën e tretë të pandemisë

Piku i valës së tretë të pandemisë së koronavirusit në Francë, “duket se është mbrapa nesh”, ka thënë kryeministri i këtij vendi Jean Castex të enjten, duke ...

(FOTO) Policia ndalon qytetarët të cilët nuk respektojnë masat

Policia e Kosovës ka njoftuar se edhe sot patrulla policore janë në tërë territorin e vendit.

Masat e reja në Shqipëri, ora policore nga ora 20:00

Nga sot, Shqipëria do të mbyllet gjatë fashës orare 20:00-06:00 për dy javë rresht, deri në datën 25 shkurt.

Këto janë 6 komunat e Kosovës që mbesin me orë policore

Në listën e re, të publikuar dje, në zonën e kuqe gjenden Prishtina, Fushë-Kosova, Mitrovica e Veriut, Zveçani, Zubin Potoku dhe Leposaviqi.

Policia në gjah, cak muzikat e Podujevës

Mbrëmjen e kaluar është zhvilluar një operacion i gjerë policor në rajonin e Podujevës.

Komuna e Vitisë hiqet nga ora policore, këto janë masat e reja

Komuna e Vitisë ka njoftuar se është hequr nga ora policore.