Postet nga: Oliver Ivanoviq

EKSKLUZIVE- Pas heqjes së fletarrestimit, Milan Radoiçiq futet në Kosovë

Vetëm pak ditë pasi Prokuroria Speciale e Kosovës kërkoi nga Gjykata Themelore në Prishtinë heqjen e fletarrestimit ndaj Milan Radoiçiq, ai është parë duke hyrë në ...

Murat Mehmeti: Millan Radoiçiqit i ka pengu urdhër-arresti me u bë kryetar në veri

Ish-hetuesi i Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës, Murat Mehmeti, tha se urdhër-arresti i lëshuar ndaj Millan Radoiçiqit i ka penguar këtij të ...

Gazetari Krstiq: Rasti i Oliver Ivanoviqit është hetuar shkel e shko

Gazetari serb, i cili jeton në veri të Mitrovicës, Branisllav Krstiq, njihet edhe si mik i afërt i  ish-politikanit Oliver Ivanoviq, i cili u vra në janar të ...

Gashi: Tërheqja e urdhër-arrestit ndaj Radoiçiqit i shkaktoi dëm të madh Kosovës

Autori i shumë emisioneve që vuri në pah krimin dhe kontrabandën në veri të Mitrovicës, Kreshnik Gashi, në emisionin e sotëm "Kallxo Pernime" theksoi se tërheqja ...

Sylë Hoxha: Tërheqja e letër-rreshtimit ndaj Radoiçiqit e papritur

Ish prokurori special i Kosovës Sylë Hoxha ka reaguar pas tërheqjes së letër-rreshtimit ndërkombëtar kundër nënkryetarit të listës serbe Milan Radoiçiq.

Vetëvendosje reagon për tërheqjen e letër-rreshtimit për Milan Radoiçiqin

Prokuroria Speciale e Kosovës ka bërë kërkesë që ta tërheq letër- rreshtimin ndaj njërit nga të dyshuarit lidhur me vrasjen e ish- politikanit serb ...

Avokati Besnik Berisha për tërheqjen e letër-rreshtimit për Radoiçiqin: A thua kush e ka negociuar?

Prokuroria Speciale e Kosovës ka bërë kërkesë që të tërheqet letër- rreshtimi ndaj njërit nga të akuzuarit për vrasjen e ish- politikanit serb ...

Në mënyrë misterioze Prokuroria Speciale tërheq letër-rreshtimin për Milan Radoiçiqin

Prokuroria Speciale e Kosovës ka bërë kërkesë që ta tërheq letër- rreshtimin ndaj njërit nga të kërkuarit për vrasjen e ish- politikanit ...