Postet nga: Oliver Ivanoviq

Apeli refuzon kërkesat e 3 të akuzuarve në gjykimin për vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Gjykata e Apelit ka refuzuar kërkesat e 3 prej të akuzuarve në gjykimin për vrasjen e Oliver Ivanoviqit lidhur me masën e sigurisë.

E veja e Oliver Ivanoviqit mund të dëshmojë në padinë e Milan Radojiçiqit ndaj Rada Trajkoviqit

Bashkëshortja e politikanit serb të Kosovës të vrarë Oliver Ivanoviq mund të thirret të dëshmojë në një rast shpifjeje të nisur nga biznesmeni Milan Radojiçiq, i ...

VIDEO - Aktakuza: Të dyshuarit për vrasjen e Oliver Ivanoviqit u bartën me veturë të Policisë

6 të pandehurit për rastin e vrasjes së politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq, kanë dëgjuar sot në Gjykatën e Prishtinës akuzat të cilat ua vë ...

Administratorja e partisë së Oliver Ivanoviqit pjesë e grupit që dyshohet për vrasjen e tij

Një version i ndryshuar i aktakuzës për çështjen e vrasjes së Oliver Ivanoviqt, të cilën tashmë BIRN e ka parë, akuzon administratoren e partisë së tij politike, ...

Kryetari i Listës Serbe kërkon që vrasjen e Oliver Ivanoviqit ta hetojnë edhe ndërkombëtarët

Me rastin e dy vjetorit të vrasjes se Oliver Ivanoviqit, kryetari i Listes Serbe Goran Rakiq ka thënë se do të kërkojn përfshirjen e ndonjë ekipi ndë...

VIDEO - Nisin homazhet në dyvjetorin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Në Mitrovicën e Veriut kanë nisur homazhet për dyvjetorin e vrasjes së liderit të serbëve të Kosovës, Oliver Ivanoviq.

Dy vjet pas, vrasja e Ivanoviqit mbetet mister dhe arenë përplasjesh politike

Vrasja e liderit politik të serbëve të Kosovë, Oliver Ivanoviq, në janar 2018 është pasuar nga dy vjet shkëmbime akuzash midis Prishtinës dhe Beogradit, por sfondi i vrasjes ...

Ndryshohet aktakuza ndaj të akuzuarve në rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Gjykimi ndaj të akuzuarve në rastin e vrasjes së ish politikanit serb Oliver Ivanoviq, Nedelko Spasojeviq, Marko Roshiq, Silvana Arsoviq, Dragisha Markoviq, Zharko Jovanoviq dhe Rade Basara ka dështuar ...