Postet nga: Narkotikët

Aksion kundër narkotikëve në Prizren, dy të arrestuar dhe një në arrati

Prokuroria Themelore në Prizren në koordinim me Policinë e Kosovës, me 28.03.2024, ka arrestuar dy të dyshuar për kryerje të veprave penale: “Blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e ...

Arrestohet ish-zyrtari policor i Shqipërisë, i kërkuar nga Interpoli për trafikim të drogës dhe prostitucion

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar Gëzim Çelajn, shtetasin e Shqipërisë i cili ishte në kërkim ndërkombëtar për ...

Abazoviq: Kartelet e drogës komunikonin përmes rrjetit “Sky”, ka edhe njerëz nga Kosova

Ish-kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka folur për Ligjin për sekuestrimin e pasurisë së paluajtshme.

Arrestohen 9 persona për posedim të lëndëve narkotike në Prishtinë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar në persona për posedim të substancave narkotike.

Prokuroria kërkon paraburgim për të dyshuarin nga Skenderaj, të cilit dyshohet se iu gjetën afër 60 kg marihuanë

Prokuroria e Mitrovicës ka parashtruar kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit për të dyshuarin E.A. për shkak të dyshimit të bazuar se ...

Rrjetet shqiptare të drogës në Itali “zëvendësojnë “marijuanën” me kokainën

Rrjetet shqiptare të narkotikëve po përfshihen gjithnjë e më shumë në Itali në trafikun dhe shpërndarjen e kokainës ndryshe nga vitet e mëparshme kur ishin ...

Shprehen të penduar para gjykatës, 2 nga 5 të akuzuarve për narkotikë i’u ndërpritet paraburgimi

Gazmend Aliu dhe Fatlum Abdullahu sot para trupit gjykues pranuan fajësinë se kanë pranuar nga njëri-tjetri marihuanë, sipas dosjes së Prokurorisë Speciale me prokurore të çështjes Habibe Salihu.

Versioni i avokatit të Valdrin Sahitit rreth ngjarjeve në Turqi

Gjatë ditës së sotme, portali kosovanews.net ka raportuar se kreatori i veshjeve, Valdrin Sahiti është arrestuar në shtetin e Turqisë nën dyshimin për posedim të paautorizuar ...