Postet nga: armëmbajte pa leje

"Festo me zemër, jo me armë", çdo vit konfiskohen rreth 1,500 armë ilegale në Kosovë

Ministria e Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike ka lansuar fushatën ndërgjegjësuese kundër të shtënave nëpër festa me slloganin “Festo me ...

Malishevë, policia arreston tre persona e konfiskon një armë

Tre persona po dyshohet se u përfshinë në veprat penale të kanosjes dhe armëmbajtjes pa leje në fshatin Lubizhdë të Malishevës.

Armëmbajtje pa leje në shtëpinë e një mërgimtari në Pejë

Policia e Kosovës ka njoftuar se më 07.04.2024 ka pranuar informatën për armëmbajtje pa leje në një shtëpi në Pejë.

Nga 'vrasje në tentativë në lëndim i lehtë trupor' Gjykata rikualifikon veprën në shpallje të dënimit

Gjykata e Prishtinës më datë 29.03.2024 e ka gjetur fajtor Ibrahim Qadrakun i cili akuzohet për vrasje në tentativë, sipas prokuorisë për shkak të një mos-marrëveshje të ...

Aksion kundër narkotikëve në Prizren, dy të arrestuar dhe një në arrati

Prokuroria Themelore në Prizren në koordinim me Policinë e Kosovës, me 28.03.2024, ka arrestuar dy të dyshuar për kryerje të veprave penale: “Blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e ...

Lipjan, i dyshuari kërcënoi me armë ekipin e emergjencës dhe policinë

Policia e Kosovës e ka arrestuar një person me aftësi të kufizuara në Lipjan, i cili kishte kërcënuar me armë ekipin e emergjencës në Lipjan ...

Arrestohet një person për dhunë në familje dhe armëmbajtje pa leje në Prishtinë

Policia e Kosovës ka arrestuar një person nën dyshimin për dhunë në familje dhe armëmbajtje pa leje.

Policia gjen pistoletë gjatë kontrollit të një makine, në banesën e të dyshuarit u gjetën drogë dhe municione

Të entjen rreth orës 21:00 gjatë një pike kontrolli në rrugën ‘Hamëz Jashari’ në kryeqytet policia në një makinë ka gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me 5 fishekë.