Postet nga: Muhamet Mustafa

Kosova përballë një lufte të vështirë për pretendimet për pronën e epokës jugosllave

Kosova thotë se është pronare e ligjshme e më shumë se 160 pronave që i përkasin ndërmarrjeve shoqërore të kohës së Jugosllavisë dhe se dëshiron që ...

Muhamet Mustafa: Çanta ka qenë e imja, paret m’i kanë marrë, dokumentet m'i kanë kthyer

Anëtari i delegacionit kosovar në bisedimet në Bruksel, Muhamet Mustafa ka reaguar në lidhje me raportimet për vjedhjen e çantës së delegacionit kosovar.

Anëtarit të delegacionit kosovar në bisedimet me Serbinë, i vidhet çanta në Bruksel

Qeveria e Kosovës e ka konfirmuar se është vjedhur një çantë e një anëtari të delegacionit kosovarë në Bruksel, por e ka përjashtuar se në atë çantë ...

Bashkë me Skender Hysenin në Bruksel udhëtuan edhe Muhamet Mustafa e Robert Muharremi

Kosova dhe Serbia nesër takohen në kryeqytetin evropian në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve mes dy vendeve.

Muhamet Mustafa kërkon të lirohet nga detyra si këshilltar i Hotit, angazhohet si ekspert për ekonomi

Njohësi i çështjeve të ekonomisë, Muhamet Mustafa ishte emëruar nga kryeministrit Avdullah Hoti si këshilltar i tij politik për ekonomi.

Reciprocitet akuzash brenda Kosovës për reciprocitetin ndaj Serbisë

Tema e reciprocitetit ndaj produkteve që importohen nga Serbia është riaktualizuar sërish në Kosovë, pas vendimit të fundit të Qeverisë në detyrë me masa shtesë për zbatimin gradual ...

Mustafa: Fatura për Serbinë për Dëme të Luftës Arrin në 20 Miliardë Dollarë

Muhamet Mustafa thotë se pagesa e borxheve nga Serbia është propagandë e këtij shteti.

Nga 1 Janari Ndalohet Importi i Automjeteve më të Vjetra se 10 Vjet

Komisioni për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë, Tregti dhe Industri gjatë debatit të sotëm vendosi që Ligji i cili ndalon importin e veturave më të vjetra se dhjetë vite të ...