Postet nga: MPJD

Deputetët e opozitës dhe pushtetit përplasen rreth hetimeve për stafin diplomatik

Shkarkimi i 12 ambasadorëve të Kosovës në vitin 2021, si një prej çështjeve më të diskutueshme në kuadër të diplomacisë kosovare, ka shkaktuar përplasje verbale mes deputetëve ...

Mbi 1600 persona të zhdukur, MPJD: Serbia vazhdon të mbrojë ata që janë përgjegjës

Sot, më 27 prill, shënohet Dita e personave të pagjetur.

Regjistrimi i popullsisë, zëvendësministrja e MPJD-së: Janë regjistruar 180 mijë bashkatdhetarë

Mbi gjysmë milioni qytetarë janë regjistruar në dy javët e para në Kosovë, në procesin e regjistrimit të popullsisë, njoftoi Agjencia e Statistikave të Kosovës në një konferencë ...

Gërvalla thotë se nuk ka informata nëse është liruar zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës, Dejan Jankoviq

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është pyetur në një konferencë për media nëse është liruar zv.drejtori i përgjithshëm ...

Gërvalla: Kërkuam nga QUINT-i dhe BE një reagim më të prerë për atë se çka ndodhi në kufi të Serbisë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diaporës, Donika Gërvalla, ka deklaruar se me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, janë takuar me ambasadorët ...

MPJD kërkon nga ndërkombëtarët që t'i japin Serbisë "përgjigjen e merituar për veprimin hakmarrës"

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, ka njoftuar se më 16 prill, në orët e vona, pak orë pas votimit në favor të Kosovës të Asamblenë ...

MPJD: Asnjë shtetas kosovar në Izrael nuk ka pësuar lëndime, nuk ka pasur vështirësi në lëvizje apo vështirësi të çdo natyre tjetër

Dymbëdhjetë shtetas shqiptarë dhe tre nxënës nga Kosova, që ndodheshin në Izrael në kohën kur Irani kreu sulm ndaj Izraelit, pritet të kthehen sonte, bëri ...

Mungojnë deputetët e LVV-së, dështon mbledhja e Komisionit parlamentar për hetime në MPJD

Në mungesë të deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje ka dështuar mbledhja e Komisionit hetimor parlamentar lidhur me nivelin e menaxhimit të marrëdhënies së punës ...