Postet nga: bllokimi

VIDEO- Studentët e Fakultetit të Mjekësisë bllokojnë hyrjen e Dekanatit

Disa studentë të Fakultetit të Mjekësisë, konkretisht ata të Mjekësisë së Përgjithshme dhe Stomatologjisë, sot në mëngjes nuk kanë lejuar asnjë zyrtar të Dekanatit të kë...

Mbyllet përkohësisht rruga Kaçanik-Hani i Elezit

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka njoftuar se për shkak të disa ndërtimeve do të mbyllet përkohësisht rruga Kaçanik-Hani i Elezit.

Komuna e Prishtinës: Autobusët privat duhet t`i përshtaten reformës në trafikun publik

Gjatë ditës se djeshme autobusët e linjës 7 janë shprehur kundër qarkullimit të autobusëve të rinj nëpër lagjen ‘Kalabria’ në kryeqytetit.

Lirohet rruga Mitrovicë - Bërnjak

Lirohet rruga Mitrovicë – Bërnjak që ishte e bllokuar nga serbët lokal pas vizitës së sotme të presidentit Hashim Thaçi në  Ujman. Serbët që kishin bllokuar ...

Fshatrat e Kaçanikut në protestë për shkak të mbylljes së rrugës

Disa fshatra të Komunës së Kaçanikut kanë pësuar bllokim pas vendimit të Ministrit të Infrastrukturës, Pal Lekaj për mbylljen e rrugës Kaçanik- Hani ...

Dy Muaj Bllokim i Dy Rrugëve në Prishtinë

Rrugët “Fehmi Agani” dhe “ Hajdar Dushi” në Komunën e Prishtinës nga dita e hënë do të jenë të bllokuara për qarkullim.

Gjokaj Qetëson Prindërit- Mos u Brengosni për Fëmijët në Brezovicë

Pas rrëshqitjes së një autobusi me nxënës dhe bllokimit nga reshjet e borës të disa të tjerëve në Brezovicë, komandanti i Stacionit Policor në Gjakovë ...

Rrëshqet Autobusi-Haradinaj Thotë se Nxënësit Janë Evakuuar

Ramush Haradinaj sqaroi sot me një postim në facebook, situatën e krijuar me një autobus me nxënës në Brezovicë që kishjte rrëshqitur për shkak të ...