Postet nga: MPJD

Arrestimi i shtetasit të Kosovës në Serbi, reagon Ministria e Jashtme

Një shtetas i Republikës së Kosovës është arrestuar në Serbi, në pikën Kufitare në Merdarë pasditen e sotme më 01.06.2024.

Presidenca tha se Osmani nuk u konsultua për letrën në KiE, flasin nga kabineti i Gërvallës

Presidenca e Kosovës ka reaguar në lidhje me letrën që Qeveria ia ka dërguar Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës për ta njoftuar rreth ...

Komisioni hetimor i Kuvendit miraton listën e dokumenteve që do t'i kërkohen Ministrisë së Jashtme

Me gjithë përplasjet verbale të shkaktuara mes deputetëve të pozitës dhe opozitës, Komisioni hetimor parlamentar lidhur me nivelin e menaxhimit të marrëdhënies së punë...

Komision Hetimor, përplasje pozitë – opozitë për dokumentacionet e MPJD-së

Komisioni Hetimor Parlamentar lidhur me nivelin e menaxhimit të marrëdhënies së punës të anëtarëve të Shërbimit të Jashtëm dhe zyrtarëve të Ministrisë ...

Çka bën Zyra e Kinës në Prishtinë?

Me fjalët e inteligjencës perëndimore, Kina përbën një kërcënim në rritje për sigurinë globale. Përshkruhet si një fuqi që synon supremacinë ...

Gërvalla merr pjesë në konferencën e sigurisë "Defence 24 Days" në Varshavë të Polonisë

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, bashkë me Ministrin e Mbrojtjes, Ejup Maqedonci dhe drejtorin e AKI-së, Petrit Ajetin, kanë udhëtuar për në Varshavë të ...

Ministria e Punëve të Jashtme e konfirmon se Petkoviqit i është refuzuar vizita në Kosovë

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e ka konfirmuar se drejtorit të Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, i është refuzuar vizita ...

Petkoviq thotë se iu ndalua vizita në Kosovë për Pashkët Ortodokse

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka deklaruar më 03.05.2024 se autoritetet në Kosovë ia kanë ndaluar që të zhvillojë një vizitë ...