Postet nga: fusnota

Pritjet që Kosova të futet pa fusnotë në Këshillin e Europës

Katër vjet pas shpalljes së pavarësisë, Kosova pranoi t’ia bashkëngjis emrit të saj një fusnotë me pretendimin se kështu nuk do të pengohej në anë...

Për shkak të fusnotës, Kosova nuk merr pjesë në konferencën e donatorëve për njerëzit e prekur nga tërmetet në Turqi e Siri

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se atij i është dashur të ndërrojë tre aeroplanë për të shkuar në Bruksel për të marrë pjesë në konferencë...

Ansambli ‘Shota’ në festivalin e Brukselit, Kosova prezantohet me fusnotë

Ansambli Kombëtar i Këngëve dhe Valleve, "Shota" do të përfaqësojë Kosovës Festivalin “Balkan Trafik” që mbahet nga 28 prill deri më 1 maj 2022 në Bruksel të ...

Përfaqësimi i Kosovës me fusnotë, opozita kritikon kryeministrin për 'kauza të pa qëndrueshme'

Dy subjektet opozitare Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës përmes shefave të grupeve parlamentare kanë reaguar ndaj përfaqësimit të ...

Pas shumë kryeministrave, edhe Kurtit i erdhi radha ta përfaqësojë Kosovën me fusnotë

Kryeministri Albin Kurti së bashku me një pjesë të madhe të kabinetit të tij qeveritar është duke qëndruar në vizitë zyrtare në Bruksel.

Mali i Zi korrigjon vendimin, e heq fusnotën nga emri i Kosovës

Mali i Zi ka korrigjuar shënimin e Kosovës me fusnotë në një vendim të Ministrisë së Shëndetësisë për masat e reja kundër pandemisë COVID-19, ...

Qeveria e re e Malit të Zi e shënon Kosovën me fusnotë

Në një nga dokumentet e para të Qeverisë së re të Malit të Zi dhe të Ministrisë së Shëndetësisë së këtij vendi, i cili u referohet masave ...

Konjufca në Forumin e Dytë Ministror të Selanikut kërkon të hiqen vizat dhe fusnota për Kosovën

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe të Diasporës, Glauk Konjufca në Forumin e Dytë Ministror të Selanikut, ka kërkuar që  të liberalizohen vizat për ...