Postet nga: belgjika

Kryeministri Kurti takon ministren e Punëve të Jashtme të Belgjikës, Hadja Lahbib

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka prit sot në takim ministren e Punëve të Jashtme, Çështjeve Evropiane, Tregtisë së Jashtme të Belgjikës, Hadja Lahbib, me të cilë...

Zyrtarja e lartë e Qeverisë së Belgjikës viziton Kosovën

Hadja Lahbib, ministre e Punëve të Jashtme, Çështjeve Evropiane, Tregtisë së Jashtme dhe Institucioneve Federale të Kulturës të Belgjikës, sot do ta vizitojë Kosovën.

Belgjika i kërkon sqarime Ukrainës për armët e përdorura në sulmet në Rusi

Kryeministri i Belgjikës, Alexander De Croo, ka konfirmuar më 5 qershor se vendi i tij po kërkon sqarime nga Ukraina lidhur me raportet se armë të prodhimit belg janë ...

Gjykata belge i hap rrugë këmbimit të të burgosurve me Iranin

Një gjykatë në Belgjikë ka mbështetur një trakt që lejon këmbimin e të burgosurve me Iranin, potencialisht duke i hapur rrugë një diplomati iranian, i burgosur nën ...

Fabrika 'më e madhe në botë' e çokollatës në Belgjikë e ndalon prodhimin për shkak të prezencës së salmonelës në to

Një fabrikë e madhe belge çokollate e ka ndërprerë prodhimin pas zbulimit të salmonelës në një grumbull çokollate.

Ndërron jetë në moshën 28 vjeçare futbollisti belg

Futbollisti me prejardhje belge, Miguel Van Damme ka ndërruar jetë si pasojë e leukemisë.

Edhe Belgjika ashpërson masat kundër COVID-19

Kryeministri i Belgjikës, Alexander De Croo tha se ky shtet është i detyruar të shtrëngojë masat kufizuese ndaj koronavirusit pasi rritja e rasteve së fundmi po rëndon ...

Europol: Belgjika dhe Holanda, qendra kryesore të kokainës

Belgjika dhe Holanda janë bërë qendra kryesore për trafikun e kokainës në Evropë, tha të martën agjencia policore e Bashkimit Evropian - Europol.