Postet nga: mjeket

Policia jep detaje për përleshjen në Spitalin e Prizrenit

Një përleshje në mes tre burrave dhe katër personave - personel mjekësor ka ndodhur mbrëmë në Urgjencën e Spitalit të Prizrenit.

Hoti dënon sulmin fizik ndaj infermierëve në Spitalin e Prizrenit

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, e ka dënuar sulmin fizik që është bërë mbrëmë ndaj infermierëve nga ana e familjarëve në Urgjencën e ...

Kryetari Bekim Jashari flet për ikjen e mjekëve nga Skenderaj

Në emisionin “Jeta në Komunë”, në të cilin po diskutohet mbi qeverisjen lokale në Skenderaj, u theksua fakti i mungesës së mjekëve familjarë, gjinekologëve dhe migrimi i 10 ...

Ndizen qirinj në nderim të mjekëve që vdiqën nga COVID-19

Në nder të mjekëve e infermierët që humbën betejën nga COVID-19 janë ndezur qirinj sot në orën 21:00 para institucioneve shëndetësore.

Shoqata e Gastronomëve ofron nga 600 shujta për 30 ditë për stafin mjekësor

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës kanë shprehur gatishmëri të ofrojnë ushqim për rreth 600 mjekë për një muaj. Ky vendim i shoqatës ka ardh si ...

Deputetët votojnë kundër ngritjes së pagave për mjekët e policët

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar kundër amendamenteve që ua rriste pagën profesionistëve shëndetësor, policëve dhe inspektorëve.

Mjekët viktima të coronavirusit

Deri më tani në Kosovë kanë vdekur 5 mjekë, si pasojë e virusit COVID-19.

Rrezik nga kolapsi, 500 mantelbardhë të prekur nga Covid – 19

Derisa numri i të prekurve me COVID-19 në vendin tonë po rritet çdo ditë, në mesin e të prekurve janë edhe rreth 500 profesionistë shëndetësorë.