Postet nga: Fjalimi

Shaip Kamberi flet për fjalimin që mbajti në Beograd rreth krimeve serbe në Kosovë

Sonte i ftuar në emisionin "Jeta në Komunë", është deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi.

Albin Kurti ia thotë në sy Vuçiqit, ia tregon tri parime për dialogun

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në konferencën e Sigurisë e cila po mbahet në Munih të Gjermanisë, ka thënë se Kosova duhet të çlirohet nga Serbia pasi ...

Nis Samiti i Berlinit, Thaçi kërkon vendime të guximshme në rajon dhe BE

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbajtur fjalimin në hapjen e Samitit të Berlinit ku po diskutohen edhe çështja e marrëdhënieve Kosovë-Serbi.

Erdogan: Normat e interesit janë ‘nëna dhe babai i djallit’

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka bërë thirrje për ulje të normave të interesit duke i cilësuar si “nëna dhe babai i djallit” pas njoftimit pë...

Thaçi: Dialogu i vështirë, por rrugë e vetme për ecjen përpara

Në konferencën në lidhje me dekadën e ardhshme të Kosovës Presidenti Hashim Thaçi dialogun me Serbinë në Bruksel e vlerësoi të vështirë.

Kurti në Paris: Formati i Dialogut më i Rëndësishëm se Pjesëmarrësit

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti gjatë fjalës së tij në Fondacionin "Jean Jaurès" në Paris tha se në Dialogun e Brukselit më i rëndësishëm ë...

Jevtiq Kërkon Hetim për Ndërhyrjen në Veri

Zëvendëskryeministri dhe ministri për Komunitete dhe Kthim Dalibor Jevtiq kërkoi hetim de gjetje të përgjegjësve për ndërhyrjen në Mityrovicë kur u arrestua ...

Vuçiq: Serbia do të Ndjekë Ata që Kidnapuan Gjuriqin

Në fjalimin e tij drejtuar popullit serb, Aleksandar Vuçiq ka paralajmëruar ndjekje penale të atyre që morën pjesë në aksionin për arrestimin e Marko Gjuriqit.