Postet nga: Dhunimi

Franca heton dhunimin e dyshuar në pallatin presidencial

Hetuesit francezë kanë nisur hetime për një rast të dyshuar të dhunimit në pallatin presidencial në Paris.

Suspendohet gjykatësja që shqiptoi 8 muaj burgim për dhunuesin e të miturës

Pas publikimit të hulumtimit të KALLXO.com lidhur me dënimin prej 8 muajsh për dhunimin e një të miture në Gjakovë, Këshilli Gjyqësor i Kosovës ka ...

Vetëm 18 muaj burgim për një seri dhunimesh nën kërcënimin e vrasjes së vëllezërve

Detyrimi për të kryer marrëdhënie seksuale pa pëlqim, sipas Kodit Penal të Republikës së Kosovës, konsiderohet dhunim.

Ndonëse ishte recidivist, i akuzuari që mori viktimën e dërgoi në mal dhe tentoi ta dhunojë, u dënua vetëm me kusht

Sistemi i drejtësisë në Kosovës është duke dhënë përshtypjen se krimet seksuale nuk po luftohen dhe ndëshkohen, mirëpo po stimulohen përmes vendimeve skandaloze ...

Domosdoshmëria e hetimit penal në vendimin për përdhunuesin e 15 vjeçares

Ishte janari i vitit 2012 kur një vajzë e mitur 15 vjeçare ishte përdhunuar në një shtëpi të pabanuar në Komunën e Gjakovës.

Gjyqtarja nga Peja për vjedhje të viçave kishte shqiptuar 6 vite burgim, për dhunimin e 15 vjeçares vetëm 8 muaj

Florije Zatriqi, gjyqtarja nga Peja e cila e ka dënuar me 8 muaj e 8 ditë burgim një akt të dhunimit seksual ndaj një të miture 15 vjeçare, pak vite më ...

Peci: Duhet ta shohim se ku u bazua gjyqtarja që uli dënimin në rastin e dhunimit të 15-vjeçares

Kryetari i Gjykatës Supreme të Kosovës, Enver Peci, në emisionin "Kallxo Përnime", duke komentuar rastin e dënimit të të akuzuarit për dhunimin e 15-vjeçares ...

Dosja e dhunimit, Apeli e kishte konsideruar "të ulët” dënimin me 2 vite burgim

Fakte dhe dyshime të reja po shfaqen në dosjen e aktgjykimit kundër të akuzuarit për dhunimin e 15-vjeçares nga Gjakova.