Postet nga: Miroslav Lajcak

Pas Serbisë, Lajçak të martën në Kosovë

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Europian në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak, do të qëndrojë nesër (e martë) në Kosovë.

Lajçak të hënën në Serbi, takohet me Vuçiqin

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësuesi special i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë - Serbi, Miroslav Lajçak pritet të takohen nesër në Beograd.

Lajçak: Me Vuçiqin biseduam për hapat e ardhshëm në dialog

Emisari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, është takuar sot në Davos të Zvicrës me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, me të cilin tha ...

Boone tregon çka bisedoi me Lajçakun lidhur me dialogun Kosovë-Serbi

Sekretarja e franceze e Shtetit për Çështje Europiane, Laurence Boone, ka dhënë detaje për takimin që ka zhvilluar të martën në Paris me emisarin e Bashkimit ...

Kurti i përgjigjet Lajçakut: Vitin e ardhshëm mund ta shkruaj një draft modern europian të Asociacionit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se vitin e ardhshëm ai mund të shkruajë një draft modern europian të statutit të Asociacionit të komunave më shumicë ...

Lajçak e Bislimi dakordohen për hapat e mëtejmë në dialogun Kosovë-Serbi

I deleguari i posaçëm i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak ka bërë të ditur se sot gjatë ditës ka zhvilluar një video-konferencë ...

Lajçak njofton se u nënshkrua kontrata komerciale mes KEDS-it dhe Elektroserver

Një kontratë komerciale është nënshkruar mes Kompanisë për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) dhe Elektroserver.

Lajçak takohet me Sarrazin, bisedojnë për dialogun Kosovë-Serbi

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, është takuar sot të dërguarin e Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, me të cilin ka ...