Postet nga: Miroslav Lajcak

Takimet në Bruksel, flet Besnik Bislimi

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun me Serbinë, Besnik Bislimi, ka thënë të enjten se pa nënshkrim të marrëveshjeve të arritura deri më tani, nuk mund të ...

Lajçak në takim me Bislimin, pas atij me Petkoviqin

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë kanë nisur të enjten takime në Bruksel për të diskutuar zbatimin e marrëveshjeve paraprake, të arritura mes dy vendeve.

Bislimi udhëton për në Bruksel, nesër takohet me Petkoviqin

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi ka udhëtuar për në Bruksel.

Lajçaku takohet me Vuçiqin

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, është takuar në Beograd me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

Lajçaku nesër në Beograd për t'u takuar me Vuçiqin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të takohet të martën, më 14 nëntor, me të dërguarin e posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, ...

Lajçak pas takimeve: Kisha një ditë produktive

Emisari i Bashkimit Europian, Mirosllav Lajçak ka reaguar në lidhje me takimet e tij që i ka zhvilluar ditën e sotme në Kosovë. 

Qeveria e Kosovës jep detaje për takimin Bislimi - Lajçak

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi dhe përfaqësuesin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak në takimin që kanë zhvilluar sot kanë diskutuar në lidhje ...

Lajçak: 24 shtatori s'e ndryshon faktin që Kosova dhe Serbia kanë hyrë në marrëveshje

Emisari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak është deklaruar pas takimeve  me kryeministrin Albin Kurti në Prishtinë dhe me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq në ...