Postet nga: Miroslav Lajcak

Nesër rifillon dialogu Kosovë – Serbi, BE publikon agjendën

Bashkimi Evropian ka njoftuar se nesër me 12 korrik zyrtarisht do të rifillojë dialogu Kosovë – Serbi.

Lajçak në Gjermani, flet për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi

I emëruari i Posaçëm i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka bërë të ditur se për këtë proces, ka biseduar ...

Lajçak përmbyll vizitën në Kosovë me konferencë për media

Përfaqësuesi i Posaçëm i BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Mirosllav Lajçak, do ta përmbyllë vizitën ...

LVV pas takimit me Lajçak: Nuk mund të ketë marrëveshje të suksesshme pa përfshirjen e Kurtit

Ish-Kryeministri Albin Kurti i Përfaqësuesin e Posaçëm të Bashkimit Evropian për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Mirosllav Lajçak.

Ramush Haradinaj nuk e pret në zyrë Lajçakun, zyrtarët e partisë thonë se kritikuan qëndrimin e BE-së ndaj Kosovës

I deleguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka vizituar edhe partinë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës.

Lajçak takon Albin Kurtin: Kosova të flasë me një zë në dialog

Emisari Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak në ditën e dytë të vizitës së tij në Kosovë, ka bërë të ditur se ...

Lajçak thotë se nuk e di nëse do të marrë pjesë në takimin e 27 qershorit në ShBA

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka deklaruar se nuk e di nëse do të marrë pjesë në takimin e 27 qershorit mes  Kosovës ...

Lajçak e fton Hotin në Bruksel

I dërguari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, pas takimit në Kosovë me kryeministrin Avdullah Hoti ka thënë se e respekton rolin kushtetues ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!