Postet nga: Ministria e Ekonomisë

Ministrja Rizvanolli për rindërtimin e TC Kosovës A: Formulimi i bordit nuk ishte i duhuri

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka thënë se Bordi i KEK-ut nuk ka nisur procedurat për rindërtimin e Kosovës A.

Ministrja e Ekonomisë: Marrëveshja me Maqedoninë e Veriut në fushën e energjisë ka synim intensifikimin e bashkëpunimit

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, përmes një konferencë për medie ka folur lidhur me Marrëveshjen e bashkëpunimit me Maqedoninë e Veriut dhe zhvillimet në sektorin e ...

Kurti: Punëtorët në KEK i meritojnë rrogat për punën që bëjnë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka thënë se qeveria e udhëhequr nga ai do të punoj maksimalisht për të ndihmuar Korporatën Energjetike të Kosovës (KEK).

Prapaskenat e zgjedhjes së bordit të Zyrës së Rregullatorit për Energji

Ymer Fejzullahu është zgjedhur kryesues i bordit të Zyrës së Rregullatorit për Energji, me mandat 5-vjeçar. Fejzullahu ishte kandidati i dytë më i poentuar nga Komisioni vlerë...

Me 1 korrik hiqet tarifa e roamingut në gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor

Nga 1 korriku nuk do të ketë tarifa të roamingut në gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor.

Ministrja e Ekonomisë takoi drejtorin e Bankës Botërore për Kosovën

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, gjatë ditës së sotme është takuar me drejtorin e Bankës Botërore për Kosovë, Massimilano Paolucci.

Fakte se si ndikoi biznesi i kriptovalutave në rritjen e kërkesës për rrymë në katër komunat veriore

Prodhimi i kryptovalutave ka bërë që në vitin 2020 kërkesa për energjisë të rritet për 14% në katër komunat me shumicë serbe, të cilat nuk paguajnë energjinë ...

Besnik Krasniqi jep dorëheqje nga Njësia për Monitorim të Ndërmarrjeve Publike

Nga nesër, udhëheqësi i Njësisë për Politika dhe Monitorim të Ndërmarrjeve Publike në Ministrinë e Ekonomisë, Besnik Krasniqi nuk do ta drejtojë këtë ...