Postet nga: Ministria e Drejtësisë

Ministri i Drejtësisë: Procesi i vetingut ka qenë puro politik

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, ka folur për të gjitha të arriturat e ministrisë që ai udhëheq, brenda 100 ditëve, ku ka theksuar se kanë procesuar dhe ...

Ministri i Drejtësisë reagon pas tërheqjes së amerikanëve nga zgjedhjet në KPK

Ambasada Amerikane në Kosovë është tërhequr nga monitorimi në zgjedhjet e anëtarëve në Këshillin Prokurorial të Kosovës, si dhe kryeprokurororët.

Nënshkruhet memorandum mes komunave dhe Qendrës për Mbrojtjen e Grave dhe Fëmijëve

Zëvendësministri i Drejtësisë, njëherit koordinatori nacional për mbrojtje nga dhuna në familje, Florian Dushi, sot ka marrë pjesë në një ceremoni zyrtare të organizuar nga ...

Ministri Selimi: Gjykata Komerciale shtyllë e fortë për sistemin e drejtësisë

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, sot ka marrë pjesë në forumin e organizuar nga Oda Ekonomike e Kosovës për të diskutuar për ekonominë gjatë pandemisë Covid 19 ...

Gjykata pezullon vendimin e Albulena Haxhiut për noterët

Ish-ministrja e drejtësisë Albulena Haxhiu më 20 shkurt të këtij viti mori vendim për anulimin e konkursit për noterë të Kosovës.

Dyshime se punonjësja e Ministrisë së Drejtësisë nga vetizolimi po merr pjesë në punëtori në Durrës

Me 12 korrik një punonjës i Avokaturës Shtetërore ishte konfirmuar i infektuar me COVID- 19 ndërsa nga ajo ditë Ministria e Drejtësisë i ka njoftuar gjykatat që ...

CV- Këshilltari i ministrit të Drejtësisë, ende student i Fakultetit Juridik

Këshilltari politik i ministrit të Drejtësisë, Selim Selimi, Liridon Hereqi është ende student i Fakultetit Juridik në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”.

Ministri i Drejtësisë: Bashkë me MPB dhe Komunën e Prishtinës do bashkëpunojmë për krijimin e policisë komunale

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi gjatë ditës së sotme ka thënë se në bashkëpunim me Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe Komunën e Prishtinë...