Postet nga: Ministria e Ambientit

Komuna e Podujevës padit Ministrinë e Mjedisit për planin e ndërtimit të hidrocentralit në fshatin Popovë

Komuna e Podujevës ka dorëzuar padi për Ministrinë e Ambientit në lidhje me hidrocentralin që po planifikohet të ndërtohet në fshatin Popovë të Podujevës.

Paditet Ministria dhe ZRrE-ja për lejet e KELKOS-it

"Qendra për Raste Gjyqësore Strategjike ka dërguar sot në gjykatë rastin e saj të parë - një rast i cili ka të bëjë me të drejtë...

KOSID me analizë për 'Shkeljet ligjore, që po shterin lumenj'

KOSID ka publikuar analizën ligjore 51 faqëshe të quajtur “Shkeljet ligjore, që po shterin lumenj”. Ky hulumtim adreson shkeljet ligjore që janë bërë me ndërtimin e hidrocentraleve ...

Shteti financon degradimin e ambientit

Institucionet e Kosovës me para të taksapagueseve po e financojnë degradimin e ambientit. Hulumtimi i KALLXO.com ka zbardhur se disa projekte infrastrukturore të financuara nga buxheti i Kosovë...

Abdixhiku deklarohet për ndërtimet në afërsi të Badovcit

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku në një konferencë për media ka folur për ndërtimet që po përfliten të zhvillohen në afërsi të ...

Kamenicë, ministri Matoshi përuroi fillimin e dy projekteve në vlerë mbi 1 milion euro

Në Kamenicë ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka përuruar fillimin e punimeve për dy projekte tjera në fushën e mjedisit -  rregullimi i ...

Milaim Zeka: Ministria e Ambientit ka kërkuar ryshfet nga biznesmeni që kërkonte të ndërtonte në Brezovicë

Deputeti Milaim Zeka ka bërë akuza të rënda ndaj Ministrisë së Mjedisit, duke thënë se kanë kërkuar ryshfet nga një biznesmen që donte të ndërtonte ...

Matoshi flet për hidrocentralet dhe laurat në hyrje të parqeve nacionale

Ministri i Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi sot ka raportuar para Komisionit për Bujqësi, Pylltari, Zhvillim Rural, Mjedis e Planifikim Hapësinor lidhur me ...