Postet nga: Milan Radojiçiq

Dy vjet pas, vrasja e Ivanoviqit mbetet mister dhe arenë përplasjesh politike

Vrasja e liderit politik të serbëve të Kosovë, Oliver Ivanoviq, në janar 2018 është pasuar nga dy vjet shkëmbime akuzash midis Prishtinës dhe Beogradit, por sfondi i vrasjes ...

Kompletohet fletëarresti ndërkombëtar për Milan Radoiçiq

Nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radoiçiq tani e tutje do të ndiqet ndërkombëtarisht, pasi që ndaj tij është kompletuar dosja për fletë rreshtimin ndë...

Haradinaj pret në zyrë ‘njeriun e fuqishëm’ të veriut të Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në zyrën e tij kryetarin e komunës së Mitrovicës, Goran Rakiq, dhe nënkryetarin e Listës Serbe, ...

Radoiçiq, Rikalo e Jevtiq zgjedhen nënkryetarë të ‘Listës Serbe’

Lista Serbe ka zgjedhur sot pesë nënkryetarët e vet në një kuvend të mbajtur në Mitrovicën e Veriut.

Ivanoviq e Përmendi Radoiçiqin si Sundues i Errët i Veriut

Politikani serb i vrarë Oliver Ivanoviq e quajti Milan Radoiçiqin - një mbledhës të borxheve dhe pronar kamioni, i afërt me partinë në pushtet në Serbi - ...

Haradinaj Kritikohet për Bashkëpunimin me Milan Radojiçiqin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përmendur si bashkëpunëtor të tijin, Milan Radojiçiqin që, sipas politikanëve serbë e shqiptarë, njihet si lider i strukturave ...

Kush Është Milan Radojiçiq, Personi që Dyshohet se e Kontrollon Veriun?

Një emër jo shumë i njohur për publikun por i njohur për institucionet, i quajtur Milan Radojiçiq, është një lider i padukshëm i serbëve ...

Mehmeti: 'Të Fortët' e Veriut e Kanë Paralizuar Policinë e Kosovës

Ish-hetuesi i Policisë së Kosovës, Murat Mehmeti foli lidhur me strukturën e organizuar kriminale që sipas tij funksionon në veriun e Mitrovicës.