Postet nga: lajm

27 të arrestuar brenda 24 orëve për mosrespektim të masave të policisë

Raporti ditor statistikor i policisë përmban numrin e veprave të mosveprimit sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë që kanë ndodhur brenda 24 orëve si dhe numrin e personave ...

Thaçi për konsultime me partitë politike, Kurti për zgjedhje pas pandemisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka paralajmëruar nisjen e bisedimeve me partitë politike për formimin e Qeverisë së re të Kosovës. Nisma e tij, pason ...

​Trump thotë troç: SHBA nuk do të paguajë për sigurinë e Harry dhe Meghan

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump deklaroi sot se SHBA nuk do të paguajë për sigurinë e Princit britanik Harry dhe gruas së tij, Meghan Markle. Ai tha se pavarë...

Sonte mbyllen kafiteritë, baret dhe restorantet në Britani

Kafenetë, baret dhe restorantet duhet të mbyllen nga e premtja në mbrëmje për të parandaluar coronavirusin, ka thënë kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, raporton BBC.

Serbia ndalon pothuajse tërësisht trafikun ajror

Ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, tha se trafiku ajror për pasagjerë nga sot do të kufizohet plotësisht, si masë për pengimin e ...

Rënie e rasteve të brendshme me coronavirus në vendet aziatike

Koreja e Jugut, Kina dhe Singapori janë në mesin e vendeve aziatike që po përballen me valën e dytë të coronavirusit, të shkaktuar nga njerëz që e ...

E veja e Oliver Ivanoviqit mund të dëshmojë në padinë e Milan Radojiçiqit ndaj Rada Trajkoviqit

Bashkëshortja e politikanit serb të Kosovës të vrarë Oliver Ivanoviq mund të thirret të dëshmojë në një rast shpifjeje të nisur nga biznesmeni Milan Radojiçiq, i ...

SHBA-ja mbetet eksportuesja më e madhe e armëve në botë

Shtetet e Bashkuara mbesin vendi i parë furnizues me armë në botë, thotë një institut hulumtues me bazë në Suedi.