Postet nga: Milan Radojçiq

Tahiri i PDK-së: Kurti të përgjigjet se pse u lejua Radoiçiqi të largohet nga Kosova

Shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Ablerad Tahiri ka thënë se kryeministri Albin Kurti duhet të përgjigjet në pyetjen se -pse Milan Radoiçiq ë...

FOTO - Vendi ku u xhirua me dron Millan Radoiçiq në Banjskë

Ekipi i KALLXO.com që ndodhet në brendësi të fshatit Banjskë ka sjell fotografi të vendit ku u xhirua me dron nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojç...

VIDEO - Publikohen pamje nga droni, Sveçla: Radojçiq shihet në mesin e grupit terrorist

Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Xhelal Sveçla, ka publikuar pamje në të cilat shihet nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojçiq, në mesin e grupit ...

VIDEO - Krasniqi i PSD-së e pyet në rrugë Kusari-Lilën: A keni folë më me Radojçiqin?

Anëtari i kryesisë së Partisë Socialdemokrate të Kosovës (PSD), Frashër Krasniqi ka njoftuar se takuar sot në rrugë kryetaren e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, ...

Haxhiu për audio-incizimet: Janë të paligjshme, Lista Serbe nuk mund ta shantazhojë Kusari–Lilën

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, është deklaruar në lidhje me audio-incizimet e publikuara në të cilën dëgjohet shefja e grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari – Lila ...

Dugolli: Kontaktet me Radojiçiqin nuk kontribojnë në sigurinë e Kosovës dhe detyrën e Policisë së Kosovës

Sot gjatë ditës KALLXO.com ka raportuar për pesë zyrtarë të Policisë së Kosovës të cilat janë parë gjatë ditës së djeshme në një takim të ...

Kush është Milan Radojçiq, "njeriu i fuqishëm" i veriut?

Milan Radojçiq, Zvonko dhe Zharko Veselinoviq, Srgjan Vulloviq, Zhelko dhe Andrija Bojiq dhe Radulle Steviq, të gjithë serbë nga Kosova, janë vendosur në listën e sanksioneve të Departamentit ...

Si ndodhi takimi i Pacollit me Milan Radojçiq në jahtë?

Kryetari i AKR-së dhe ish presidenti i Kosovës Behgjet Pacolli në Kallxo Pernime e ka komentuar fotografinë me Milan Radojçiq në jahtë.