Postet nga: Milan Radojçiq

Kush është Milan Radojçiq, "njeriu i fuqishëm" i veriut?

Milan Radojçiq, Zvonko dhe Zharko Veselinoviq, Srgjan Vulloviq, Zhelko dhe Andrija Bojiq dhe Radulle Steviq, të gjithë serbë nga Kosova, janë vendosur në listën e sanksioneve të Departamentit ...

Si ndodhi takimi i Pacollit me Milan Radojçiq në jahtë?

Kryetari i AKR-së dhe ish presidenti i Kosovës Behgjet Pacolli në Kallxo Pernime e ka komentuar fotografinë me Milan Radojçiq në jahtë.

I kërkuar për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, Milan Radojçiq shihet në takim me Vuçiqin - FOTO

Milan Radojçiq që është në kërkim nga Policia e Kosovës për shkak të akuzës së Prokurorisë Speciale të Kosovës se është i inkriminuar në ...

Apeli: Lënda për vrasjen e Oliver Ivanoviqit është në procedurë të vendosjes

Apeli pas tre muajve pritet të vendosë lidhur me  aktakuzën e ngritur për vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviq në janar të vitit 2018.

Vrasja e Oliver Ivanoviqit, ende nuk ka urdhër-arrest ndërkombëtar për Milan Radojiçiqin

Nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radoiçiq, po kërkohet vetëm nga Policia e Kosovës.

Partneri i qeverisë Haradinaj i dyshuar në rastin Ivanoviq

Në komunikatën e policisë shkruhet se M. R. është i kërkuar lidhur me vrasjen e Oliver Ivanoviqit. Këto Iniciale përputhen me Milan Radoiçiq.

Thaçi: Dikush në Kosovë ka premtuar Asociacion me kompetenca ekzekutive bashkë me kryetar

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi në konferencën e sotme për media haptazi e ka “kërcënuar” kryeministrin Ramush Haradinaj me rrëzim të Qeverisë.

Kryeministri i Kosovës kritikohet për takimin me “njeriun e fuqishëm” të veriut

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është kritikuar për takimin me Milan Radojçiq- figurë e përfolur e komunave veriore të udhëhequra nga serbët.