Postet nga: mike pompeo

SHBA-ja po shqyrton mundësinë e ndalimit të TikTok

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se Shtetet e Bashkuara "po shqyrtojnë mundësinë” e ndalimit të aplikacioneve kineze, përfshirë TikTok, për shkak se ato ndajnë informacionet ...

Pompeo, thirrje Turqisë që Aja Sofia të mbetet muze

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo i bëri thirrje Turqisë të lejojë ish-katedralen bizantike të Shën Sofisë të mbetet muze.

Pompeo: Kina po e modelon Hong Kongun sipas vetvetes

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, e ka njoftuar Kongresin se administrata amerikane nuk e konsideron më Hong Kongun si territor që gëzon shkallë të lartë të autonomisë së ...

Pompeo përshendet marrëveshjen mes rivalëve politik në Afganistan

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, përshëndeti një marrëveshje për ndarjen e pushtetit, mes presidentit të Afganistanit, Ashraf Ghani dhe rivalit të tij politik, Abdullah Abdullah.

Kina i cilëson “të çmendura” deklaratat e Pompeos për origjinën e coronavirusit

Transmetuesi shtetëror i Kinës i kritikoi ashpër komentet e sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në lidhje me origjinën e coronavirusit, duke i cilësuar ato ...

Mike Pompeo: Kjo nuk është hera e parë që një virus del nga Kina

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se Shtetet e Bashkuara besojnë se ka shumë laboratorë në Kinë që punojnë në patogjene (bakter ose mikrob që shkakton sëmundje) ngjitë...

Vuçiq pas takimit me Pompeo: Serbia ka nevojë për SHBA-të si mik

Serbia ka nevojë që të jetë në raporte miqësie me SHBA-në, ka thënë presidenti Aleksandër Vuçiq pas takimit që zhvilloi sot në Uashington me Sekretarin Amerikan ...

Pompeo kërkon heqjen e tarifës ndaj mallrave serbe

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka thënë se pret që Kosova të heqë tarifën ndaj mallrave serbe dhe të shfrytëzojë momentumin e e krijuar pas në...