Postet nga: mike pompeo

Pompeo: Kina po e modelon Hong Kongun sipas vetvetes

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, e ka njoftuar Kongresin se administrata amerikane nuk e konsideron më Hong Kongun si territor që gëzon shkallë të lartë të autonomisë së ...

Pompeo përshendet marrëveshjen mes rivalëve politik në Afganistan

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, përshëndeti një marrëveshje për ndarjen e pushtetit, mes presidentit të Afganistanit, Ashraf Ghani dhe rivalit të tij politik, Abdullah Abdullah.

Kina i cilëson “të çmendura” deklaratat e Pompeos për origjinën e coronavirusit

Transmetuesi shtetëror i Kinës i kritikoi ashpër komentet e sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në lidhje me origjinën e coronavirusit, duke i cilësuar ato ...

Mike Pompeo: Kjo nuk është hera e parë që një virus del nga Kina

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se Shtetet e Bashkuara besojnë se ka shumë laboratorë në Kinë që punojnë në patogjene (bakter ose mikrob që shkakton sëmundje) ngjitë...

Vuçiq pas takimit me Pompeo: Serbia ka nevojë për SHBA-të si mik

Serbia ka nevojë që të jetë në raporte miqësie me SHBA-në, ka thënë presidenti Aleksandër Vuçiq pas takimit që zhvilloi sot në Uashington me Sekretarin Amerikan ...

Pompeo kërkon heqjen e tarifës ndaj mallrave serbe

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka thënë se pret që Kosova të heqë tarifën ndaj mallrave serbe dhe të shfrytëzojë momentumin e e krijuar pas në...

Thaçi takohet në Washington me Sekretarin e Shtetit, Mike Pompeo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur sot në takim nga Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, në kuadër të vizitës zyrtare që presidenti po e ...

Pompeo për 12 vjetorin e Pavarësisë: Sovraniteti i Kosovës kritik për stabilitetin në Ballkan

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka uruar shtetin e Kosovës për 12 vjetorin e Pavarësisë.