Postet nga: mike pompeo

Pompeo ofron ndihmë që Evropa të mos varet nga energjia ruse

 

Pompeo i shkruan Kurtit, taksa dhe njohja e ndërsjellë me Serbinë konsiderohen prioritete

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë ...

Haradinaj në një tavolinë me Sekretarin amerikan në 'Lutjet e Mëngjesit'

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili është duke marrë pjesë në "Lutjet e Mëngjesit" në ShBA, ka ndarë tavolinën me Sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo.

Pompeo: Partia Komuniste e Kinës, kërcënimi më i madh i kësaj epoke

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, e përshkroi Partinë Komuniste të Kinës, si kërcënimin më të madh të kësaj epoke.

Pompeo takon Zelenskiyn, derisa Ukraina dominon politikën në SHBA

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, pritet të arrijë sot në Kiev, ku do të takojë presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy, dhe zyrtarë të tjerë të këtij vendi.

Gazetares amerikane i ndalohet udhëtimi me Pompeon

Departamenti amerikan i Shtetit nuk e përfshiu një gazetare të Radios Publike Kombëtare (NPR) në grupin e mediave që do të udhëtojnë me sekretarin Mike Pompeo, në ...

Pompeo: Liderët irakianë e dëshirojnë prezencën e forcave amerikane

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se liderë të ndryshëm sektarë në Irak, mbështesin praninë e forcave amerikane në vend, përkundër kërkesave publike që ...

Amerika me sanksione shtesë ndaj Iranit

Shtetet e Bashkuara kanë vendosur sanksione të reja ndaj Iranit për shkak të sulmit ndaj trupave amerikane në Irak këtë javë, tha Sekretari amerikan i Thesarit, Steven Mnuchin.