Postet nga: medalje

BE-ja paralajmëron pasoja nëse Dodik vazhdon t’i qëndrojë afër presidentit rus

Bashkimi Evropian ka dënuar vendimin e Republikës Sërpska të Bosnje e Hercegovinës dhe autoriteteve të saj për t'i dhënë presidentit rus Vladimir Putin ‘Urdhrin ...

Udhëheqësi serb i Bosnjës, Milorad Dodik, e nderon me medalje në mungesë presidentin rus Putin

Presidenti rus Vladimir Putin u nderua në mungesë nga lideri serb i Bosnjës Milorad Dodik të dielën, gjatë një ceremonie për ta shënuar festën kombë...

Medalje dhe fitore historike: Yjet që e shndritën sportin kosovar përgjatë vitit 2022

Xhudistë, futbollistë, boksierë, skitarë e basketbollistë ngritën lart flamurin e Kosovës në arenën ndërkombëtare përgjatë vitit 2022. Radio Evropa e Lirë ka grumbulluar disa prej ...

Kosova fiton gjashtë medalje në Kampionatin Ballkanik të xhudos

Kosova ka shënuar sukses të madh në Kampionatin Ballkanik, duke fituar gjashtë medalje

Boksierja Donjeta Sadiku siguron medalje botërore

Komiteti Olimpik i Kosovës ka njoftuar se boksierja Donjeta Sadiku ka siguruar medalje botërore në Kampionatin Botëror të Boksit që po mbahet në Stamboll të Turqisë.

Kontributi i Bleona Kadriut në suksesin e klubit të volejbollit të Skenderajt

E re në moshë por jo edhe në karrierë, 23 vjeçarja Bleona Kadriu ka filluar të merret me volejboll, që kur ka qenë 13 vjeçare.

Prishtina festoi fitoren e Distria Krasniqit, KOK pret medalje edhe nga sportistë tjerë

Komiteti Olimpik i Kosovës në bashkëpunim me Departamentin e Sportit dhe Kulturës së Komunës së Prishtinës, organizuan festë në sheshin “Zahir Pajaziti” në nder të ...

Distria Krasniqi, s’mban lotët tek stoliset me të artën olimpike (FOTO)

Xhudista kosovare Distria Krasniqi, nën emocione të forta ka pranuar medaljen e artë të fituar sot në Lojërat Olimpike Tokio 2020. Ajo nuk ka mundur t’u përmbahet ...