Postet nga: Ekipi i Xhudos

Kosova fiton gjashtë medalje në Kampionatin Ballkanik të xhudos

Kosova ka shënuar sukses të madh në Kampionatin Ballkanik, duke fituar gjashtë medalje

Distria Krasniqi nuk arrin që të rrëmbejë medalje në Baku

Xhudistja Kosovare, Distria Krasniqi nuk ka arritur që të marrë medalje në Grand Slamin e mbajtur në Baku.

KOK-u shpërblen me nga 10 mijë euro kampionet olimpike

Bordi Ekzekutiv i Komitetit Olimpik të Kosovës ka vendosur që t’i shpërblejë kampionet olimpike, xhudistët Distria Krasniqi dhe Nora Gjakovën, për suksesin e arritur ...

Xhudo: Tërhiqet shorti për Kampionatin Europian

Xhudistët kosovarë sot kanë mësuar emrat e kundërshtarëve për Kampionatin Europian që fillon nesër në Lisbonë të Portugalisë.

Xhudo: Akil Gjakova dhe Laura Fazliu synojnë medalje në Tel Aviv të Izraelit

Majlinda Kelmendi sot e fitoi medaljen e bronztë në Grand Slamin e xhudos që po mbahet në tel Aviv të Izraelit.

Xhudo: Loriana Kuka fiton medaljen e bronztë në Budapest

Xhudistja kosovare Loriana Kuka, e ka fituar medaljen e bronztë në Budapest.

Xhudo: Dardan Cena e fiton medaljen e bronztë në Poloni

Xhudisti kosovar, Dardan Cena, ka bërë paraqitje fantastike në Kupën Europiane për kadetë të mbajtur në Poloni.

Driton Kuka: Jemi të hendikepuar, shumica e vendeve te BE-së nuk i njohin testet e IKSHPK-së

Trajneri i Kosovës në Xhudo, Driton Kuka përmes një postimi në Facebook ka reaguar lidhur me pamundësinë e pjesëmarrjes në shumë gara nëpër Evropë ...