Postet nga: Komiteti Olimpik i Kosovës

Ekipi i Kosovës fiton dy medalje të arta në kampionatin ballkanik të xhudos

Komiteti Olimpik i Kosovës ka njoftuar se ekipi i Kosovës në xhudo ka fituar edhe dy medalje të arta, një të argjendtë dhe një të bronztë në Kampionatin ...

Klubet e Federatës së Notit akuza ndaj MKRS-së dhe KOK-ut për 'injorim dhe ndërhyrje politike'

Përfaqësues të Klubeve të Federatës së Notit të Kosovës sot kanë protestuar para Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), siç kanë thënë ata “...

Kampionia e botës në kërcime me ski tani e tutje do të përfaqësojë Kosovën

Sophie Sorschag tani e tutje do të përfaqësojë Kosovën në garat ndërkombëtare të kërcimeve me ski.

Boksierja Donjeta Sadiku fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian

Boksierja e Kosovës, Donjeta Sadiku, ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian.

Boksieri Shpëtim Bajoku i siguron medalje Kosovës

Boksieri kosovar Shpëtim Bajoku ka kaluar në gjysëmfinale të Lojërave Mesdhetare ‘Oran 2022’, duke siguruar kështu edhe një medalje për ekipin olimpik të Kosovës.

Boksieri Shpetim Bajoku fiton meçin ndaj tunizianit në Lojërat Mesdhetare

Shpetim Bajoku ka shënuar fitore në rundin e parë të garave të boksit në Lojërat Mesdhetare ‘Oran 2022’.

Mijëra algjerianë brohorasin ‘Kosova’ në hapjen e Lojërave Mesdhetare (VIDEO)

Mijëra algjerianë janë dëgjuar duke brohoritur emrin e shtetit të Kosovës sot në ceremoninë e hapjes së Lojërave Mesdhetare ‘Oran 2022’.

Boksierja kosovare një hap larg medaljes në kampionatin botëror

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku është vetëm një fitore larg medaljes botërore, në kampionatin botëror të boksit ‘Stamboll 2022’.