Postet nga: masat anti COVID-19

Prizren, 151 gjoba për shkelje  të masave kundër COVID-19

Policia në Prizren gjatë të shtunës ka shqiptuar 151 gjoba ndaj personave dhe subjekteve për mosrespektim të masave kundër COVID-19.

PDK: Qeveria Hoti të shkoj në shtëpi, e paaftë në menaxhimin e pandemisë dhe armike e bizneseve

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kujtim Gashi ka thënë që as Qeveria Kurti as ajo Hoti, nuk kanë menduar për qytetarët e Kosovës.

Nga sot në ora 18:00 hyjnë në fuqi masat e reja

Qeveria e Kosovës dje ka miratuar masat e reja për mbrojtjen dhe parandalimin e përhapjes së mëtejme të pandemisë COVID-19.

Gastronomët shpallin qeverinë e Kosovës 'NON GRATA'

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës ka shpallur qeverinë e Kosovës NON GRATA (të padëshirueshme) pas masave të fundit për kufizim të punës në kë...

Ministrat e AAK-së kundër masave të mbylljes nga Qeveria Hoti

Deputetët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Albena Reshitaj dhe Arbër Tolaj përmes një konference për media kanë thënë se janë ...

Qeveria-Kuvendi

Qeveria ende po diskuton rreth masave të reja anti-COVID

Qeveria e Kosovës ende është duke diskutuar masat e propozuara nga Ministria e Shëndetësisë, për parandalimin e përhapjes të pandemisë së koronavirusit, ka thënë ...

Përleshje mes protestuesve dhe policisë në Pragë për masat kundër COVID-19 (VIDEO)

Rreth dy mijë tifozë të futbollit dhe hokejit në akull kanë protestuar kundër masave të vendosura nga autoritetet në Pragë për të frenuar koronavirusin.

Vushtrri, qytetarja u reziston policëve gjatë inspektimit për masat anti- COVID-19

Një qytetare në Vushtrri ka penguar zyrtarët policorë dhe ka refuzuar të legjitimohet derisa ata ishin në inspektim të masave kundër COVID-19.