Postet nga: mamushë

MAPL nënshkruan marrëveshje me disa komuna, shpërndan qindra mijëra euro

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka njoftuar se kanw nënshkruar disa marrëveshje me komunën e Junikut, Mamushës, Rahovecit dhe Suharekës.

Në Mamushë ‘mbin’ një Andaluzi e vogël me luledielli 

Pak orë pas lindjes së diellit, luledielli në Mamushë ishin kthyer me ‘fytyrë’ nga burimi i tyre i energjisë. Me mijëra sosh kanë mbuluar fushat pjellore në veri të ...

Mamushë, vdes një person pasi u rrokullis me traktor

Një person në Mamushë dyshohet se deri sa ka qenë duke e punuar tokën bujqësore me traktor, është rrokullisur dhe ka pësuar lëndime vdekjeprurëse.

Mësuesi nga Mamusha arrestohet nën dyshimet për dhunë fizike ndaj disa nxënësve

Një arsimtar nga Mamusha është arrestuar gjatë ditës së djeshme nën dyshimin se i njëjti ka përdorur dhunë fizike ndaj nxënësve të klasës ...

Konfiskohen disa armë, të dyshuarit kishin shtënë gjatë festës së Vitit të Ri

Policia e Kosovës njofton se ka identifikuar një person i cili gjatë festës së Vitit të Ri kishte shtënë me armë zjarri.

Shtyhet gjykimi ndaj dy zyrtarëve të Komunës së Mamushës të akuzuar për keqpërdorim

Seanca e paraparë që të mbahej sot ndaj Cafer Morinës dhe Rifat Krasniç është shtyrë për shkak se ka munguar avokati i njërit prej të akuzuarve.

Krasniq: Mamusha do të ketë çerdhe publike maksimumi deri në vitin 2023

Kandidati për kryetar të komunës së Mamushës, Abdulhadi Krasniq ka premtuar dy rrugë në këtë komunë, ajo Mamushë- Smaç dhe rruga Bahçelik do të ...

Kryetari i Mamushës dëshmon në gjykimin e zyrtarëve të Komunës

Gjykimi ndaj dy zyrtarëve të Komunës së Mamushës, Cafer Morina dhe Rifat Krasniç, ka vazhduar me dëgjimin e dëshmitarëve.