Postet nga: LVV

Vazhdon përplasja PSD-LVV për rezolutën e dialogut

Deputeti i PSD-së, Frashër Krasniqi, i është kundërpërgjigjur Lëvizjes Vetëvendosje pas reagimeve lidhur me rezolutën e dialogut Kosovë-Serbi.

VV kërkon të mos heshten rastet e vdekjeve në vendet e punës

Lëvizja Vetëvendosje në një konferencë për media ka kërkuar që të mos heshten emrat dhe rastet të punëtorëve të cilët kanë humbur jetë...

VV - Shpend Ahmetit: Nuk po arrin t`ua jap pagat punëtorëve të Pallatit të Rinisë, e po synon marrjen e përgjegjësive në dialog

Dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë përmes një njoftimi për media ka kritikuar Kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti se pavarësisht premtimit, nuk u ka ...

Vetëvendosje nuk e përkrah buxhetin e vitit 2019-të

Albin Kurti, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në seancën e sotme të Kuvendit ku është duke u diskutuar Shqyrtimi i parë i Projektligjit mbi ndarjen buxhetore për ...

VV: Telekomi nuk është në krizë, mungon menaxhimi adekuat

Ekspert të çështjeve për shërbime elektronike dhe postare në Lëvizjen Vetëvendosje kanë mbajtur një konferencë për media për krizën në Telekomin e Kosovë...

Seancë të jashtëzakonshme për viza thërret LDK e VV

Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje dorëzuan kërkesën për seancë të jashtëzakonshme lidhur me dë...

LDK dhe VV me rezolutë për dorëheqjen e qeverisë Haradinaj

Vjosa Osmani, deputete e LDK në seancën e sotme të Kuvendit , tregoi të gjitha temat në të cilat ka ngecur Kosova duke filluat nga hapja e statusit, vënia ...

Kurti: Duhet konsensus politik me kërkesa të qarta ndaj Serbisë

 Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti vlerësoi se nuk mund të pajtohemi me Serbinë nëse nuk pajtohemi më njëri tjetrin karshi kërkesave tona ndaj ...