Postet nga: Luan Berisha

Vrasja e 23-vjeçarit me thikë, Gjykata e Prizrenit shpall aktgjykimin për të akuzuarit

Gjykata e Prizrenit ka shpallur aktgjykim lidhur me dy të akuzuarit për rastin e vrasjes me thikë të 23-vjeçarit Mendim Kurtishaj.

Gjykimi për detyrim, Prokuroria dhe mbrojtja e të dëmtuarit akuzojnë Gjykatën se ka administruar prova në mënyrë të kundërligjshme

Në seancën e të martës të gjykimit të Asdren Mekajt, i akuzuar për detyrim, Prokuroria Speciale dhe mbrojtja e të dëmtuarit Pal Gruda, kanë hedhur akuza ...

Prizren, i akuzuari për vrasje në tentativë të kushëririt ndien keqardhje për rastin

Në Gjykatën e Prizrenit, Açif Vasija, i akuzuar për vrasje në tentativë të kushëririt të tij, e ka dhënë versionin e tij për ngjarjen.

Prizren, vrasja e 23-vjeçarit me thikë, avokati i të akuzuarit kërkon aktgjykim lirues

Në lidhje me rastin e ndodhur më 1 maj 2020 në Prizren, ku pas therjes me thikë kishte mbetur i vdekur 23-vjeçari Mendim Kurtishaj, mbrojtja e dy të akuzuarve, vëllezë...

Prokuroria kërkon dënimin e të akuzuarve për vrasjen me thikë në Prizren, mbrojtja lirimin e tyre

Për rastin e vrasjes me thikë në Prizren të ndodhur më 1 maj 2020, Prokuroria ka kërkuar dënimin e të akuzuarve, Orhan dhe Albert Ademaj, ndërsa mbrojtja kë...

I dëmtuari kërkon përjashtimin e prokurorit në rastin ku ish-bashkëshortja e tij akuzohet për mospërfillje të gjykatës

I dëmtuari L.B. ka kërkuar përjashtimin e prokurorit Besim Susuri dhe i njëjti ka kërkuar që aktakuza të përfaqësohet nga prokurori që ...

640 euro gjobë të akuzuarit për sulmin ndaj ekipit të Nacionales

Gjykata Themelore e Prizrenit e ka shpallur fajtor dhe e ka dënuar Agim Kopresh nën akuzën për sulm ndaj ekipit të gazetës “Nacionale” në protestë...

Gjykimi ndaj ish-drejtorëve në Prizren, Prokuroria kërkon dënimin e tyre

Prokuroria e Prizrenit ka kërkuar dënimin ish-zyrtarëve komunalë të akuzuar për keqpërdorim të detyrës.