Postet nga: Luan Berisha

Vrasja e 19-vjeçarit në Prizren, Gjykata refuzon një ekspertizë shtesë

Gjykata e Prizrenit ka vendosur të mos pranojë kërkesën e avokatëve mbrojtës për një ekspertizë shtesë në gjykimin e Haxhi Selmanajt, i akuzuar për ...

Shpërthimi nga i cili vdiq një polic dhe u plagosën tre të tjerë, Gjykata shpalli fajtorë Iran Badallin e Arben Gashin

Gjykata e Prizrenit e ka dënuar me 12 vjet burg Iran Badallin për rastin e shpërthimit me eksploziv në Zhur, nga i cili vdiq një polic dhe u ...

Shpërthimi në Zhur, ku u vra një polic, i akuzuari e quan rastin "montazh", kërkon drejtësi

Iran Badalli dhe Arben Gashi, të akuzuarit për rastin që ka rezultuar në vdekjen e një polici dhe plagosjen e dy të tjerëve në incidentin e janarit të ...

Vrasja me thikë në Prizren, ndërpritet seanca për shkak se salla nuk kishte pajisje për video-audio incizim

Gjykata e Prizrenit ka bërë administrimin e provave në rastin ku Orhan dhe Albert Ademaj po gjykohen për vrasje me thikë në Prizren.

Mungon i akuzuari në Gjykatën e Prizrenit, shtyhet gjykimi për rastin e fajdes

Në mungesë të të akuzuarit Lekë Shala ka dështuar të mbahet seanca e radhës në Gjykatën e Prizrenit për rastin e fajdes.

Prizren, arrest shtëpiak për 4 të dyshuarit për bixhoz

Gjykata e Prizrenit ka caktuar masën e arrestit shtëpiak kundër katër të dyshuarve, të cilët u arrestuan të martën në një lokal në fshatin ...

Bixhoz i paligjshëm në Prizren, Prokuroria kërkon arrest shtëpiak për të dyshuarit

Prokuroria e Prizrenit të mërkurën ka kërkuar arrest shtëpiak për katër të pandehurit, të cilët po dyshohen për organizim të bixhozit të ...

Gjykimi i biznesmenëve për tenderin e Komunës së Prizrenit në vlerë 1.3 milion euro, avokatët kërkojnë hedhjen e aktakuzës

Gent Pupa, Shahin Skeja dhe Bekim Syla janë ulur në bankën e të akuzuarve për t’u ballafaquar me akuzat e Prokurorisë së Prizrenit.